Būs ļoti silts! Meteorologs Toms Bricis paziņo, kad Latvijā sāksies īsts pavasaris un termometra stabiņš krietni pakāpsies

Foto – Pexels

Meteorologs Toms Bricis nācis klajā ar pārsteidzošām ziņām par gaidāmo pavasari Latvijā. Ar saviem novērojumiem viņš dalījies vietnē “Facebook”.

“Pavasaris šogad sācies pat mēnesi agrāk nekā vidēji pēdējās desmitgadēs;

-Piemēram, pērn 23. februāra rītā daudzviet temperatūra bija ap -20 °C, un tas bija aukstākais kalendārās ziemas rīts;
-Februāra atlikušajās dienās, vidējā diennakts temperatūra brīžiem būs ap 5 °C, kas atbilst pat aprīļa sākuma klimatiskajai normai,” – viņš raksta.

Foto – ekrānuzņēmums

Laika prognozes liecina, ka šajās brīvdienās gan gaidāms lietus, un sestdien būs arī spēcīgs vējš, kas brāzmās sasniegs pat 15 līdz 20 metrus sekundē. Gaisa temperatūra brīvdienās pa dienu var sasniegt pat 9 grādus plusā. Savukārt Zemgalē, Sēlijā un Latgales dienvidos – līdz pat 10 un 11 grādiem plusā.

Hidrogēls augiem un ziediem

Arī nākošajā nedēļā laiks gaidāms pavasarīgi silts, tikai dažās naktīs temperatūra var noslīdēt mazliet zem 0 grādiem, un dienās vidējā gaisa temperatūra būs no 3 līdz 10 grādiem plusā, bet dažviet Latvijā temperatūra paaugstināsies līdz pat 13 grādiem.

Foto – Pexels

Sniegs dažviet austrumos Latvijas teritorijā vēl šobrīd ir, taču prognozes liecina, ka nākošās nedēļas laikā tas jau būs nokusis visā Latvijā, iespējami gan izņēmumi Alūksnes augstienē.

Lasi vēl: VIDEO. Viedokli par Dona dziesmu un viņa izredzēm iekļūt Eirovīzijas finālā izteikusi slavenākā Lielbritānijas kritiķe un vokāla pasniedzēja

 Lasi vēl: Lielu pārmaiņu laiks: mīlestības prognoze katrai zvaigžņu zīmei no 22. februāra līdz 2024. gada 20. martam

Tiesa, bieži gaidāms arī lietus, un uz zemes ceļiem izbraukšana būs grūtāka, jo būs novērojams šļūdonis. Atsevišķās vietās ceļi var būt pat neizbraucami.

Foto – Pexels

Šā brīža laika prognozes liecina, ka silts laiks visā Latvijā gaidāms arī marta sākumā.

Tiimēr par ilgtermiņa prognozēm, vismaz attiecībā uz visu Austrumeiropas reģionu ārzemju sinoptiķu prognozes nav tik labvēlīgas.

 

 

 

Ja Briča prognozes ir ļoti pozitīvas, tad Ārzemju sinoptiķu prognozes ir daudz skumjākas. Viņi ir izveidojuši marta un aprīļa iespējamo prognozi.

Viņi atklāj, ka martā un aprīlī gaidāma Arktikas aukstās gaisa masas ieplūšana un lūk, ko tas paredz iedzīvotājiem!

Agrs pavasaris šogad ir maz ticams.

Pēdējā ziema nebūs auksta. Saskaņā ar ārzemju  meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozēm februāris nodos salīdzinoši silto stafeti nākamajam kalendārajam pavasarim.

– Tomēr saskaņā ar klimatu marts Austrumeiropā ir ceturtais meteoroloģiskās ziemas mēnesis, un provizoriskās ilgtermiņa prognozes liecina vismaz par šāda auksta statusa saglabāšanos, – norāda meteorologi.

Kaķiem briesmīgi nepatīk šīs lietas: ko cilvēkiem nevajadzētu darīt ar saviem mājdzīvniekiem

Martā un aprīlī mūs gaida vairāki nozīmīgu arktiskās gaisa masas viļņi. Agrs un savlaicīgs pavasaris šogad ir maz ticams, tomēr sinoptiķi lēš, ka ir grūti dot simtprocentīgu prognozi uz 2 mēnešiem, tādēļ šis ir iespējamais variants.

 

Sinoptiķi atklāj, ka lielākajā Austrumeiropas daļā jau iestāsies pavasaris, tomēr tas nebūs tik ilgstošs kā vēlēts un ziema nekur nepazudīs tik ātri.

Lasi arī: Lielu pārmaiņu laiks: mīlestības prognoze katrai zvaigžņu zīmei no 22. februāra līdz 2024. gada 20. martam

Lasi arī: 6 nenovecojošas tendences jūsu 2024. gada garderobei: perfektā apģērba noslēpums

“Jau 22. februārī dienas temperatūra pāries uz plusiem, un arī visās pārējās kalendārās ziemas dienās temperatūra pilsētā saglabāsies pozitīva,” paziņoja sinoptiķis.

 

Arī interesanti: Māsa parādīja, kā iztīrīt netīru cepamo paplāti, izmantojot parastu monētu

Leave a Comment