Hidrogēls augiem un ziediem

Salīdzinoši nesen parādījās hidrogēls augiem un ziediem, taču baumu un viedokļu par to joprojām ir daudz.

Daudzi istabas puķu cienītāji steidza izmēģināt hidrogēlu praksē. Taču kaut kādu iemeslu dēļ rezultāts katram bija atšķirīgs. Rezultātā ziedu audzētāju amatieru vidū izveidojās diametrāli pretēji viedokļi par hidrogēlu.

Izpratīsim, kādas ir hidrogēla priekšrocības un trūkumi.

Hidrogels augiem un ziediem ir sintētiska viela, kas spēj absorbēt milzīgu daudzumu mitruma. Šī polimēra krāsa un forma ir dažāda.

Sākumā hidrogēls uzsūc šķidrumu un palielina savu tilpumu, bet pēc tam to atdod un atgriežas sākotnējā stāvoklī. Hidrogēlu pārlej ar šķidrumu, kurā ir vāja mēslojuma koncentrācija, lai nenopludinātu ziedu saknes.

Tad daļu caurspīdīgā trauka piepilda ar granulām un ievieto tajā augu. Ziedu saknes izlīdzina un pārklāj ar pārējo hidrogēla daļu. Augot saknēm, tās caururbj hidrogēla granulas un saņem barības vielas. Granulas periodiski jāpiesātina ar ūdeni.

Taču ne visus augus var turēt šādā veidā. Puķēm ar trauslām un maigām saknēm šī turēšanas metode nav piemērota.

Turklāt hidrogēls nevienmērīgi atdod mitrumu. Šādas augsnes augšējais slānis izžūst daudz ātrāk, un apakšējā slānī uzkrājas šķidruma pārpalikums.

Lasi vēl: Kaķiem briesmīgi nepatīk šīs lietas: ko cilvēkiem nevajadzētu darīt ar saviem mājdzīvniekiem

Tāpēc periodiski ir nepieciešams izlaist lieko šķidrumu un nomainīt augšējo hidrogēla slāni. Vislabāk šo procedūru veikt, izmantojot šļirci. Hidrogela granulu lietošanas laiks ir 1-2 gadi.

Tāpēc izmantot hidrogēlu augu uzturēšanai ir diezgan riskanti un dārgi. Galu galā, hidrogēls atņem ziediem to ierasto dzīvesvietu.

Taču, neraugoties uz visiem trūkumiem, hidrogels augiem un ziediem ir ideāli piemērots amatieriem puķu audzētājiem, kuriem ir alerģija pret zemi. Ak, un augs caurspīdīgā traukā ar hidrogēlu izskatās fantastiski.

 

 

Pievienot komentāru