Mans kaimiņš audzē gurķus pudelēs, es pārņemu viņa pieredzi, lai gūtu lielu ražu

Gurķu sēklu stādīšana piecu litru plastmasas pudelēs ir universāls dzīves triks, kas var atrisināt vairākas problēmas vienlaikus.

Tas noderēs neapsildāmu siltumnīcu īpašniekiem. Tas palielinās sulīgo dārzeņu ražu apgabalos ar aukstu klimatu un turklāt, ja vēlaties, ļaus iztikt bez sakņu dārza pavisam!

Gurķu sēšana

Ieguvumi no gurķu audzēšanas plastmasas pudelēs

Atšķirībā no citiem konteineriem, piecu litru pudeles nav īpaši jāiegādājas. Pietiek, ja pa ziemu tās neizmet.

 

Turklāt tie ir kompakti, viegli pārnēsājami un, galvenais, lieliski izlaiž saules starus! Gurķu audzēšanai plastmasas pudelēs ir vairākas priekšrocības.

1.Plastmasa pasargā no sala.

2.Tas kļūst par šķērsli augsnes kaitēm, nezālēm, kukaiņiem un kurmjiem.

3.Gurķus ir ērti laistīt pudelē. Mitrums tiek saglabāts, un saknes to saņem gandrīz acumirklī.

4.Augu stādīšana zemē ir vienkāršota.

Sēklu sagatavošana

Pēc pārbaudes piemērotas sēklas ieteicams dezinficēt ar vāju kālija permanganāta šķīdumu. Jūs varat papildus palielināt dīgtspēju, iemērcot sēklas alvejas sulā vai kālija humātā.

Augsnes sagatavošana

Augsnes maisījumam jābūt porainam un irdenam. To var iegādāties gatavu veikalā vai pagatavot pats.

 

Jums būs nepieciešami 4 komponenti: parastā dārza augsne, sapuvušas lapas, kūdra un saulespuķu sēnalas kā drenāža.

Sēklu stādīšana

Rūpīgi nomazgājiet pudeli. Uzmanīgi nogrieziet augšējo trešdaļu. Bet nemetiet to, tas joprojām noderēs. Pudeles apakšā izveidojiet dažus caurumus, lai ļautu notecināt lieko mitrumu.

Piepildiet pudeli ar sagatavoto augsnes maisījumu, atstājot dažus centimetrus līdz malai. Lai iegūtu agrīnu ražu, izmantojiet iepriekš diedzētas sēklas. 5 litru pudelē var iesēt 3-4 sēklas. Nākotnē var atstāt tikai spēcīgāko augu.

Lasi vēl: Vecmāmiņas veids, kā vertikāli piesiet zirņus, ja dobes ir brīnišķīgi labas

Kas būs tālāk?

Nogādājam izaudzētos stādus piecu litru pudelē uz dārzu. Lai pārstādītu zemē, jāizrok bedre, jānogriež pudeles dibens, pudele kopā ar zemes kamolu jāiestāda dārza dobē un jāpārklāj ar augsni.

Gurķi šādi jāaudzē, līdz iestājas silts laiks un ir pārgājušas nakts salnas. Pēc tam pudeli var rūpīgi izņemt no augsnes.

Tiem, kas reti apmeklē savu dārzu, ir stādīšanas metode, kas ļauj iztikt bez regulāras laistīšanas. Lai to izdarītu, sēklas tiek stādītas nevis pudeles apakšējā daļā, bet gan augšējā daļā.

Apakšējā daļa jāpiepilda līdz pusei ar ūdeni, un tajā jāievieto augšējā daļa bez vāka, iegremdējot pudeles kakliņu ūdenī. Gurķi paši dabūs ūdeni. Atliek tikai ik pa laikam to papildināt.

Kā audzēt gurķus, ja jums nav dārza?

Pietiek vienkārši atstāt stādus pudelēs. Šī metode ir piemērota tiem, kam ir veranda vai stiklots balkons. Bet tam vajadzētu izvēlēties pašapputes gurķu šķirnes. Visa procedūra ir līdzīga iepriekš aprakstītajai. Bet, nesaskaroties ar augsni, jums būs jāpievērš lielāka uzmanība mēslošanai.

 

Sākot ar otro nedēļu pēc stādu parādīšanās, uz vienu spaini silta ūdens izmantojiet šķīdumu, kurā ir 30 grami superfosfāta, 5 grami magnija sulfāta, 15 grami kālija nitrāta un 5 grami amonija nitrāta. Tāpat ik pa laikam nepieciešams augus apsmidzināt un noēnot no spožās saules.

Kā redzat, gurķu sēklu stādīšana 5 litru pudelēs ir vienkāršs veids, kā iegūt spēcīgus stādus, bet vēlāk arī videi draudzīgus gurķus. Novēlam veiksmīgus dārzkopības eksperimentus un bagātīgu ražu!