Vecmāmiņas veids, kā vertikāli piesiet zirņus, ja dobes ir brīnišķīgi labas

Īsts dārznieks zina, ka, pabeidzot darbus dārzā ziemā, ir laiks nevis atpūsties, bet pārbaudīt sējas kalendāru un sākt gatavoties pavasara stādīšanas darbiem. Jo īpaši padomājiet par to, kā šogad vislabāk sasiet zirņus.

 

Ir daudz veidu, kā sasiet zirņus. Viens no populārākajiem no tiem ir horizontāla balsta konstrukcija no diegiem un diviem knaģiem, kuriem šie pavedieni tiek piestiprināti no dažādām pusēm. Zirņiem augot, diegus sasien arvien augstāk.

kā ar savām rokām izveidot režģi

Neapšaubāmi, šāds atbalsts zirņiem labi pilda savu galveno funkciju. Stādījumu pinumi cieši piekļaujas diegiem un ļauj tiem labi augt. Tomēr, runājot par ražas novākšanu, ar šo zirņu audzēšanas metodi ir ārkārtīgi grūti pilnībā savākt nobriedušās pupiņas.

Tāpēc labākais risinājums būtu izveidot režģi, lai atdalītu blīvo zirņu augšanu. Mēs jums pateiksim, kā to izdarīt šodienas rakstā.

Kā izveidot režģi

Pirmā konstrukcijas versija sastāv no trīs metru režģa tīkla un koka rāmja, uz kura tas faktiski ir piestiprināts. Jūs varat piestiprināt sietu pie rāmja, izmantojot to pašu sintētisko auklu vai parasto auklu.

 

Tās darbības princips ir šāds. Struktūra atdala 2 zirņu rindas un augiem augot tie sāk pieķerties tīklam. Pastāv iespēja, ka pašā sākumā asniem būs nepieciešama palīdzība, lai tie nostiprinātos. Bet pēc tam, izsekojot šim brīdim, jūs varat aizmirst par visām nepatikšanām un mierīgi gaidīt ražu.

 

Otrs režģa veids ir koka konstrukcija, kas atgādina vigvama formu. Tas arī tiek darīts pavisam vienkārši. Novietojiet vienā galā smailas nūjas (vēlams vienāda garuma) uz dobes tā, lai to augšējās daļas krustotos.

Lasi vēl: Biezās zaļās dilles augs visu vasaru, ja ievērosiet pāris noteikumus

 

Šādu vienkāršu struktūru var izgatavot no vītola vai lieliem veco aveņu zariem. Varat arī izmantot nevajadzīgas saplākšņa sagataves. Tomēr materiāls, no kura izgatavota konstrukcija, nav tik svarīgs. Daudz svarīgāk ir to pareizi uzstādīt.

 

Augšējā fotoattēlā redzams, ka katrs miets ir novietots starp diviem zirņu augiem. Un šis attālums ir optimālākais risinājums tās audzēšanai.