Smaržīgās dilles ir neaizstājams virtuves palīgs, kas lieliski sader ar daudziem ēdieniem. Gandrīz visi dārznieki tās stāda, taču ne visi priecājas par to blīvo, izplatīto zaļumu.
Šai plaši izplatītajai kultūrai ir savi noslēpumi. Un kā audzēt dilles, lai tās izrādītos sulīgas un nodrošinātu jūs ar vitamīniem visu gadu, lasiet mūsu rakstā.
Kā audzēt dilles
Diļļu dzinumi būs smaragds tikai uz iepriekš sagatavotas augsnes. Pieredzējuši dārznieki humusu uzskata par ideālu mēslojumu (trešdaļa spaiņa uz kvadrātmetru). Organiskajam mēslojumam varat pievienot ēdamkaroti slāpekļa, fosfora un kālija.
Augsnei nevajadzētu pievienot pelnus vai kaļķi, pretējā gadījumā diļļu kātiem būs sarkanīga nokrāsa. Kļūda būtu arī dilles stādīt ēnainā vietā. Ja nav pietiekami daudz gaismas, augi kļūs iegareni un bāli.
Pirms stādīšanas diļļu sēklas mazgā siltā ūdenī. Tas ļauj nomazgāt ēterisko eļļas plēvi, kas traucē dīgtspēju. Lai pārbaudītu sēklu dīgtspēju, iemērciet tās mitrā salvetē 2-3 dienas. Tās, kas neizšķiļas, nav piemērota sēšanai. Labāk tās izmantot kā garšvielu vai veselīgu uzlējumu pagatavošanai.
Dobē sagatavojiet vagas 2 cm dziļumā un 5 cm platumā. Attālums starp rindām ir 20 cm. Vagu apakšā ieber irdena komposta kārtu un kārtīgi salej. Sēklas labāk izkaisīt vagās zigzaga veidā. Tas atvieglos to retināšanu vēlāk.
Pārklājiet sēklas ar irdenu augsni vai humusu. Dobes uzreiz pēc stādīšanas nav nepieciešams laistīt. Vēlāk tas būs jādara vienu reizi, bet sausā laikā divas reizes nedēļā. Bet pirms pirmo dzinumu parādīšanās ir svarīgi dobes pārāk daudz nelaistīt. Tas var izraisīt cietas augsnes garozas veidošanos.
Pēc 2-3 īsto lapu parādīšanās augus vajadzēs retināt, atstājot starp tiem 8-10 cm attālumu. Dilles parasti nogatavojas 3-4 nedēļas pēc stādu parādīšanās. Ja vēlaties iegūt svaigu garšaugu ražu visas sezonas garumā, sējiet diļļu sēklas ik pēc 2-3 nedēļām.
Vēl viena svarīga nianse. Lai pagarinātu laiku, kad var griezt maigo zaļo masu, pievērsiet uzmanību vēlu nogatavojošos šķirņu ar lēnu ziedkopu attīstību. Tie ir “Lesnogorodsky”, “Dukat”, “Dilles” un citas. Sīkāku informāciju var iegūt sēklu iepakojuma aizmugurē vai pie pārdevēja konsultanta.