Kāds vecs agronoms ieteica uz zāles starp flīzēm uzliet verdošu ūdeni; tagad es to daru tikai šādā veidā

Zāle starp bruģakmens plāksnēm kaitina gandrīz katru dārznieku. Šķiet, ka tikai vakar mēs apskatījām visas salaiduma vietas, vai nav mazākās nezāles. Un šodien starp flīzēm jau ir vesels zāliens.

Labi, ka mūsdienu realitāte piedāvā dažādas metodes, kā tikt galā ar nevēlamiem apstādījumiem. Izvēlieties to, kas jums patīk vislabāk.

Zāle starp bruģakmens plāksnēm

Klasiskā iespēja, protams, joprojām ir vecā labā manuālā metode, kā atbrīvoties no nezālēm. Atkarībā no flīzes izmēra, jāpaķer cimdi, lāpsta vai cits ass instruments un jāturpina. Protams, šī metode prasa daudz laika un pūļu, bet ko jūs varat darīt. Dažreiz vienīgais veids, kā atvadīties no smalkās zāles flīžu savienojumos, ir to izdarīt pašam.

Vienkāršots darbs

Ja nav laika vai vēlēšanās ravēt bruģakmens plātnes, tad herbicīdus jāmeklē specializētajos veikalos. Šādu produktu klāsts tagad ir vienkārši neticami milzīgs. Varat izvēlēties drastiskākus vai, gluži pretēji, maigus variantus. Piemēram, ja ietve iet tuvu puķu dārzam vai dārzeņu dobēm.

Iespējams, ka vislabāk zināmā atbrīvošanās no nezālēm, ir iespēja apstrādāt ar amonija nitrāta ūdens šķīdums. Pietiek izšķīdināt 1,5 kg amonija nitrātu 10 litros ūdens un apsmidzināt flīžu šuves ar šo mēslojumu. Pēc kāda laika nezāles pazudīs, taču nesteidzieties priecāties. Šis risinājums neietekmē augu saknes, tāpēc pēc kāda laika tās atkal sāks dīgt.

Lasi vēl: Šo metodi atradu padomju grāmatā par kartupeļu audzēšanu, ātri atbrīvoju dārzu no drāts tārpiem

Tikai herbicīdi var palīdzēt atbrīvoties no nezāļu saknēm. Izvēlieties savam dārzam vai vasarnīcai vispiemērotāko opciju. Par to labāk konsultēties ar pārdevēju veikalā dārzniekiem un dārzeņu audzētājiem. Ņemiet vērā arī to, ka daži herbicīdi pēc nezāļu apstrādes var izplatīties dziļi augsnē un ietekmēt blakus esošos augus.

Starp citu, daudzi dārznieki un dārzeņu audzētāji izmanto herbicīdus ne tikai nezāļu iznīcināšanai. Šie īpašie līdzekļi ne mazāk efektīvi cīnās ar kaitīgiem kukaiņiem. Piemēram, ar Kolorādo kartupeļu vaboli. Bet paturiet prātā, ka dažas dārzeņu kultūras dod priekšroku cilvēka uzmanībai un aprūpei. Starp citu, kartupeļu laukā nezāles no augsnes labāk noņemt manuāli, nevis izmantot herbicīdu.

Mūsdienu tehnoloģijas

Dažas nezāles var noņemt arī ar mehāniskiem instrumentiem. Veikalos var meklēt īpašas ierīces vai stiprinājumus, kas ļaus rūpīgi noņemt lieko zāli. Un augi blakus tam netiks ietekmēti.

Ja jūs tikai plānojat ieklāt bruģakmens plātnes vai dārza gabalu, varat iepriekš pārdomāt nezāļu problēmu. Piemēram, puķu dobes vai dekoratīvos stādījumus var pārklāt ar ģeotekstiliem un dekorēt ar smaržīgu skujkoku mizu. Flīzes var likt nevis uz smiltīm, bet gan uz granīta sietiem. Tādā veidā zāle starp bruģakmens plāksnēm noteikti netraucēs jums vai jūsu mājoklim.

Neliela zāle starp bruģakmens plāksnēm

Daudzi dārznieki piedāvā diezgan dīvainas, bet interesantas iespējas cīnīties ar nezālēm uz ietves. Vieni šuvēs uzlej verdošu ūdeni, citi rūpīgi, izmantojot otu, apziež šuves ar etiķi, bet citi dāsni nokaisa ietvi ar sāli. Lai gan šīs metodes var būt noderīgas, maz ticams, ka tās ilgstoši palīdzēs atbrīvoties no nezālēm.

Dažādu nezāļu iznīdēšanas metožu pārpilnība, kā arī šķidro produktu klāsts pret mazo zāli flīžu šuvēs ir vienkārši pārsteidzošs. Katrs var izvēlēties to, kas atbilst ne tikai savam sižetam, bet arī maciņam. Kādu līdzekli varat ieteikt? Dalieties pieredzē ar mūsu lasītājiem par zāles aizvākšanu starp bruģakmens plāksnēm.