Cik sēklu vajadzētu iesēt, lai stādi vēlāk nebūtu jāizmet

Protams, ikviens sevi cienošs dārznieks ir pārliecināts, ka viņš precīzi zina, kā pareizi iesēt, lai izaugtu skaiti stādi. Un tad noteikti pārrēķināsies un izaugs tik daudz laba, ka pavasarī būs steidzami vai nu jādod laipniem kaimiņiem, vai jāizmet.

Mēs dalīsimies ar vienkāršāko skaitīšanas paņēmienu, lai pēc nejaušības principa pārtrauktu veidot liekus stādu krājumus. Apgūstiet šos noteikumus, un jūs precīzi zināsiet, cik daudz sēklu jums būs nepieciešams bagātīgai dīgtspējai.

Kā pareizi stādīt stādus

“Katru pavasari mums ir īstas ģimenes cīņas par stādiem. Tētis ir pārliecināts, ka tikai viņš zina, kā pareizi sēt, laistīt un pārstādīt stādus. “Viņš neuztic nevienam citam šo godpilno uzdevumu.”

“Es varu tikai apmierināties ar sēklu iegādi. Un pat tad tētis varētu atteikties tās stādīt. Un es pat drīkstu laistīt stādus tikai pēc viņa ilgām pamācībām. Viņš ir tik dedzīgs dārznieks.”

“Bet ir liela problēma: katru gadu viņš iesēj tik daudz sēklu, ka viņam sanāk pārāk daudz stādu. Mājās nepietiek vietas, tāpēc stādi ir vai nu jāatdod, vai, vēl ļaunāk, jāizmet. “Bet cik žēl!”

“Nekāda pierunāšana nepalīdz. Tētim vienmēr ir savi attaisnojumi. Ja nu neizdīgst? Ja pavasaris ir auksts un kaprīzs? Tāpēc jāsēj vairāk, pat vairāk! “Un tad jau pavasarī izkārtos.”

Līdzīgas problēmas, iespējams, ir pazīstamas daudziem. Bet, ja jūs nenodarbojaties ar stādu pārdošanu, tad nav jēgas stādīt vairāk nekā nepieciešams. Tāpēc jums vajadzētu būt iespējai aprēķināt stādu skaitu. Turklāt, lai to izdarītu, pietiek veikt tikai dažas elementāras matemātiskas darbības.

1.Vispirms izpētiet ieteikumus uz sēklu iepakojuma. Mums jāzina divi skaitļi: optimālais attālums starp stādiem un attālums starp rindām. Tieši šie skaitļi centimetros ir jāreizina, lai iegūtu vienam augam nepieciešamo platību. Piemēram, starp augiem jābūt 35 cm, un starp rindām ir atļauts 30 cm. Reiziniet 35 * 30 = 1050 cm².

Lasi vēl: Mans kaimiņš audzē gurķus pudelēs, es pārņemu viņa pieredzi, lai gūtu lielu ražu 

2.Tad mēs aprēķinām mūsu dārza dobes laukumu. Parasti dobes ir taisnstūrveida, tāpēc pat trešās klases skolēns var tikt galā ar šo uzdevumu. Piemēram, dobes garums ir 4 metri, bet platums – 2 metri. Tad laukums ir 400 * 200 = 80 000 cm².


3.Tagad atliek tikai dalīt otro vērtību ar pirmo, lai iegūtu nepieciešamo augu skaitu. Mūsu gadījumā 80 000 / 1050 ≈ 76. Tagad krājumam pievienojam vēl dažus un saprotam, ka mums noteikti pietiks ar 80–85 stādiem.

 

Protams, pieredzējuši dārznieki var ātri aprēķināt pēc acs, cik daudz stādu viņiem būs nepieciešams. Bet bieži vien nepieciešamo 80 stādu vietā jūs iegūstat 100 vai pat 120. Un tad jums atliek lauzt smadzenes, kur likt visu šo lietu.