Mūsdienās, kad arvien vairāk cenšamies samazināt ķīmisko līdzekļu lietošanu mājsaimniecībā, parādās vienkāršas, bet efektīvas tīrīšanas metodes, kas nekaitē videi un nav dārgas
Viena no šādām metodēm ir etiķa un kartupeļu cietes apvienojums. Mēs pastāstīsim, kā šis vienkāršais, bet ģeniālais triks var aizstāt daudzus ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus un kļūt par jūsu uzticamu palīgu cīņā ar netīrumiem un pelējumu.
Unikāla kombinācija netīrumu noņemšanai. Iedomājieties tīrīšanas līdzekli, kas ir tik universāls, ka to var izmantot gandrīz uz jebkuras spīdīgas virsmas jūsu mājās — no flīzēm, izlietnēm un vannām līdz logiem un stikla virsmām. Šis līdzeklis ne tikai piešķir neticamu spīdumu, bet arī palīdz novērst pelējuma veidošanos.
Kā to pagatavot? Galvenais noteikums — sajaukt 1 glāzi ūdens ar 1 glāzi balto etiķi un pievienot 1 ēdamkaroti kartupeļu cietes. Šo maisījumu izsmidziniet uz vajadzīgās virsmas un vienkārši noslaukiet kā parasti. Rezultātā jūs iegūsiet spīdīgu un tīru virsmu bez švīkām, kas paliks tīra ievērojami ilgāk nekā, lietojot tradicionālos tīrīšanas līdzekļus.
Citi pielietojuma veidi
Taču kartupeļu cietei ir daudz plašāks pielietojums nekā tikai kā mājās gatavota tīrīšanas līdzekļa sastāvdaļai. Pret skudrām: maisījums no sasmalcinātas baltā krīta un cietes vienādās proporcijās efektīvi uzveic skudras. Zaļajam zālienam: maisījums no gāzēta dzēriena, glāzes kukurūzas cietes un mazgāšanas līdzekļa, izšķīdināts ūdenī, piešķir zālienam veselīgu zaļu krāsu.
Sausajai tīrīšanai: kartupeļu cieti var izmantot kā sauso šampūnu apģērbiem. Sudraba un koka mēbeļu tīrīšana: pasta no cietes un ūdens attīra sudrabu un noņem laka atliekas no koka mēbelēm. Taukainu traipu noņemšana: ciete, sajaukta ar ūdeni, palīdz tīrīt ādas dīvānus un mēbeļu apšuvumu.
Palīgs gludināšanā: ūdens un cietes izsmidzinātājs atvieglo gludināšanu. Pret nepatīkamu smaku apavos: apavu pārkaisīšana ar cieti uz nakti palīdz atbrīvoties no smakas. Mājdzīvnieku apmatojuma un ādas kopšanai: kartupeļu ciete padara spalvu spīdīgu un var kalpot kā maska skaistai ādai.
Pelējuma noņemšanai no grāmatām: ciete, ievietota starp grāmatu lapām, uzsūc mitrumu un novērš pelējuma rašanos. Mezgla atslābināšana un apdegumu ārstēšana: ciete atvieglo mezglu atrisināšanu un palīdz apdegumu vai odu kodumu gadījumos. Starp ierastākajiem līdzekļiem, piemēram, pienu un sūkalām, zivju atkritumiem, dārzeņu un augļu mizām, etiķis ieņem īpašu vietu kā augu kopšanas līdzeklis. Kāpēc? To uzzināsiet, izlasot šo rakstu līdz galam.
Etiķis ir līdzeklis ar divējādu nozīmi attiecībā uz augiem. Lielā koncentrācijā tas var darboties kā herbicīds. Taču pareizā devā — kā spēcīgs mēslojums. Daudziem dārzniekiem etiķis ir pazīstams kā līdzeklis nezāļu iznīdēšanai. Taču etiķa kā herbicīda loma ir krietni pārspīlēta. Patiesībā spēcīgas herbicīdās īpašības piemīt etiķskābes “jaunākajam brālim” — skudrskābei. Savukārt etiķskābe ir tikai tās blāvs aizvietotājs cīņā ar nezālēm.
Pieaugušu nezāļu izskaušanai parasti ir nepieciešamas ļoti augstas etiķskābes koncentrācijas (20% un vairāk). Tas ir gan grūti pieejams, gan nedrošs risinājums. Tā kā mājas apstākļos skudrskābi iegūt ir praktiski neiespējami, blogeri iedomājās to aizvietot ar etiķi. Bet ticiet manai pieredzei — etiķi ir daudz labāk izmantot citādi.
Etiķskābe ir īsts dabīgs augu augšanas stimulators! Un runa nav tikai par 9% galda etiķi, bet arī par mājās gatavotu etiķi, kas pagatavots ar etiķa mātes vai tējas sēnes (kombučas) palīdzību.
Etiķskābe var stimulēt augu augšanu vairākos veidos. Tā var darboties kā biostimulators, īpaši sausuma apstākļos, veicinot barības vielu uzsūkšanos un uzlabojot augu stāvokli. Turklāt etiķskābe var mainīt augsnes pH līmeni, padarot barības vielas augiem daudz pieejamākas. Tāpat etiķis stimulē “pareizo” vielu augsnē, kas tieši vai netieši aizsargā augus no problēmām un pat kaitēkļiem. Lūk, kā etiķis palīdz iegūt augstu ražu:
1. Biostimulējošās īpašības: Etiķskābe, īpaši zemā koncentrācijā, var darboties kā biostimulators, pastiprinot augu augšanu un noturību, īpaši stresa apstākļos, piemēram, sausumā. Tā stimulē barības vielu uzsūkšanos, kas veicina veselīgāku un stiprāku augu veidošanos. Pētījumi rāda, ka etiķskābe var uzlabot augu ražīgumu stresa apstākļos, piemēram, sāļuma ietekmē.
Lasi vēl: Augsts gruntsūdens līmenis – 4 veidi, kā aizsargāt savu pagalmu un dārzu
Etiķskābe palīdz augiem pārvarēt stresu, regulējot fotosintēzi, neitralizējot kaitīgās aktīvās skābekļa formas un mijiedarbojoties ar augiem. Tā stimulē sakņu augšanu, kas ir izšķiroši svarīgi ūdens un barības vielu uzņemšanai. Palielina vadītspēju un oglekļa dioksīda uzņemšanu, kas veicina intensīvāku fotosintēzi.
2. Augsnes auglības uzlabošana: Etiķskābe var ietekmēt augsnes skābumu, padarot nepieciešamās barības vielas augiem pieejamākas. Piemēram, “nelietojamie” fosfāti augsnē pēc etiķskābes lietošanas kļūst augiem pieejami. Etiķis uzlabo augsnes auglību, veicina labāku barības vielu uzņemšanu un sekmē humusa uzkrāšanos augsnē.
Etiķis un kartupeļu ciete ir ne tikai ekonomisks, bet arī videi draudzīgs risinājums parastajiem ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem. Šis vienkāršais triks nodrošina pārsteidzošus rezultātus mājas uzkopšanā un spīduma panākšanā, kā arī piedāvā plašu papildu pielietojumu klāstu, kas atvieglo ikdienas mājas darbus un rūpes par sevi un savu dārzu. Pārtrauciet tērēt naudu dārgiem ķīmiskiem līdzekļiem un izmēģiniet šo brīnišķīgo metodi, kas darbojas labāk nekā jebkura veikala ķīmija.