VIDEO. “Par šo maltīti samaksāju pustūkstoti!” blogere parāda, kādus ēdienus pasniedz vienīgajā Latvijas restorānā, kas saņēmis Michelin zvaigzni

Foto – ekrānuzņēmums

Blogere @JushkaPadrushka vietnē “Instagram” publicējusi divus video, kuros parādījusi, kādu ēdienu pasniedz vienīgajā Latvijas restorānā, kas saņēmis Michelin zvaigzni. Par šīm vakariņām viņa samaksājusi gandrīz 500 eiro.

“Par šo maltīti es samaksāju pustūkstoti, jā, jūs nepārklausījāties – pustūkstoti! Es devos uz vienīgo Latvijas restorānu, kas ir saņēmis Michelin zvaigzni – uz “Max Cekot”” – viņa stāsta.

Foto – ekrānuzņēmums

“Tā doma tur ir tāda, ka tu samaksā 150.00 eiro no personas par ēdienu, bet visi kokteiļi un dzērieni ir jāpērk atsevišķi. Un tev tiek pasniegtas desmit kārtu vakariņas,” – viņa stāsta.

Video viņa nofilmējusi vakariņas visa vakara gaitā un arī visus pasniegtos ēdienus. Viņa stāsta, ka restorānā “Max Cekot” viņus cienāja gan ar pašceptu maizi un viņu acu priekšā gatavotu pētersīļu eļļu, gan ar jūras ķemmītēm, arī ar zirņiem ar speķi, tāpat pagaršojuši āti ar melnajiem rīsiem, bija arī citi gardumi. Vairākkārt viņa akcentēja, ka pasniegšana bijusi “10 no 10”.

Pie nofilmētā video, ko viņa ievietojusi “Instagram” viņa vaicā: “Kā tev liekas, vai bija to vērts?”

Protams, ka savu viedokli pie šiem video postiem izteikuši vairāki soctīkla lietotāji:

“Ko nozīmē – vai ir to vērts – katram restorānam sava mērķauditorija. Ja maciņš atļauj – tu var kaut 10 vai 100 štukas restorānā atstāt.. Nabagi ies uz bistro vai ņems uz darbu paša taisīto ēdienu…”

Foto – ekrānuzņēmums

Bet Latvijā pazīstamais blogeris Pipars raksta: “Tūlīt iegūšu n-tos nosodītājus, bet nu mani šāda augstā virtuve nesaista. Saprotams , visu cieņu pavāriem! Tā ir māksla! Un es nenosodu nevienu, kurš šādā restorānā atstāj 500 euro un 100 dzeramnaudā. Katrs savu naudu tērē kā grib. Taču es apzinos, cik daudz var izdarīt ar 500 euro…..cik daudz mēs varam palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams! Es tad labāk uztaisu ballīti, kurā uz grila griezīsies sivēns un uz tusiņu varēšu uzaicināt visus savus draugus. Taču vēlreiz saku, noteikti nenosodu, jo iespējams, reizi dzīvē šis jāpiedzīvo.”

Lasi vēl: FOTO: Palūko, kā izskatās vienīgajā Rīgas restorānā, kas saņēma pasaulē prestižo “Michelin” zvaigzni

“Zirņus ar speķi par 500 eur … :)))”

“Interesanti, bet Holandē Michelin restorānā pa 500 ģimene paēdīs.”

“Ļoti daudzi neizprot atšķirību starp restorānu un ēdnīcu.. ja gribas paēst pilnu vēderu, tad jāiet uz ēdnīcām, bistro jeb narvesen. Restorāni ir vairāk kā piebāzts puncis. Atļaušos salīdzināt ar mākslas darbu, kur vērtība ir pievērsta garšu niansēm, sabalansētībai utt. Ja par cenām, tad nu tādas viņas ir.. ļoti bieži restorāni bankrotē, un pa lielam tas nav peļņas avots. Ja vēlas pelnīt, tad jāver vaļā ēstūzis ar lielu cilvēku plūsmu, kam interesē pilns puncis nevis garša.. nu k-kā tā…”

“Izskatās iespaidīgi! Es ticu, ka ir vērts. Esmu bijusi līdzīgā vietā. Tas nav tikai ēdiens, tā ir māksla. Un, protams, mūsu izvēle.”

“Porcijas tik mazas, ka pēc iztērētiem 500e uz vakariņām mājupceļā tāpat piestāj maķītī lai paēstu, jo no tām porcijām nekas daudz ēdama nesanāk!”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justīne (@jushkapadrushka)

Leave a Comment