Vēsturiskais dzīvokļu nams Rīgas centrā, A. Briāna ielā, iegūst pasaules metropolēs iecienītus vaibstus

Rīgas centrā, A. Briāna un Šarlotes ielas krustojumā, vēsturiska dzīvokļu nama renovācijas un paplašināšanas projekta gaitā top galvaspilsētas centram neierasta ēka. Gandrīz puse no tajā esošajiem dzīvokļiem būs Latvijā pavisam jaunas koncepcijas, bet pasaules metropolēs ļoti iecienīta, pārdomāta un kompakta plānojuma: divu līmeņu dzīvokļi. Lai gan ēku ekspluatācijā paredzēts nodot šī gada otrajā pusē, renovētajā ēkā jau vairāk nekā 33 % dzīvokļu ir rezervēti.

Nama Aristida Briāna ielā 4 (uz Šarlotes ielas stūra) vēsture iestiepjas 19.gs. beigās. Tai laikā šī pilsētas daļa bija ārpus centra, te bija mazdārziņi. Attīstoties rūpniecībai, šo apkaimi iecienīja uzņēmēji: sāka veidoties industriālais rajons, un auga pieprasījums pēc strādniekiem pieejamiem īres dzīvokļiem. Ēka A. Briāna ielā 4 ir būvēta 1880. gadā kā trīsstāvu īres nams pēc inženiera, arhitekta Otto Dīces izstrādātā projekta. Projekta autors nama ārējai arhitektūrai mēģināja piešķirt formas, kas raksturīgas villām un muižām – tā laika būvētajām kungu mājām. Viens no redzamākajiem nama elementiem – celtnes dominante – ir masīvais stūra tornis. Ielas fasādēs apdare veidota historisma stilam raksturīgās formās un redzama pilsētu arhitektūrai neraksturīgā masīvā dzega.

1890. gadā īres tirgū pieprasījums bija noturīgs, tādēļ nams piedzīvoja savu pirmo pārbūvi: bēniņos tika izbūvēti vēl papildus mazi dzīvokļi. 20.gs. 70. gados ēkā notika kapitālais remonts.

Pirms sešiem gadiem namu iegādājās tā jaunais īpašnieks, un 2017. gadā tika uzsākta nama renovācija. Renovācijas laikā nams ir ieguvis arī lielāku apjomu: tagad tā ir piecu stāvu ēka: tika piebūvēti divi stāvi ar lieliem vitrīnu logiem un tajos izveidoti plaši, gaiši divu līmeņu dzīvokļi. Gandrīz visos dzīvokļos griestu augstums pārsniedz 3 metrus, kas dod papildus plašuma sajūtu. Nama pagalmā būs autostāvvieta nama iemītniekiem. Rekonstrukcijas gaitā namā ierīkoti arī jauni un mūsdienīgi inženiertīkli, bet iemītnieku ērtībām izbūvēti divi beztrokšņa lifti. Visos dzīvokļos tiks uzstādīti siltuma skaitītāji, un tiek plānots, ka apsaimniekošanas maksa šādam dzīvoklim būs līdz 0.80 EUR/m².

Ēkā, salīdzinot ar citiem, pilsētas centrā renovētajiem namiem, nav daudz dzīvokļu: divās kāpņu telpās kopā izvietoti 29 dzīvokļi platībā no 32 m² līdz pat dzīvoklim 144 m² platībā augšējā stāvā. Visi pirmā stāva dzīvokļi ir kompakta plānojuma, divos līmeņos: pirmajā stāvā ir dzīvojamā zona un virtuve, bet puspagrabā līmenī – guļamzona, turklāt šajā telpā visas grīdas ir apsildāmas. Šo dzīvokļu platība ir no 32 līdz 57 m², un to cenas atkarībā no platības un apdares, svārstās no 61 līdz pat 97 tūkst. eiro. Šāda veida plānojums ir pavisam jauns koncepts ne tikai Rīgas, bet arī Latvijas dzīvokļu tirgum. Tomēr pasaules metropolēs, piemēram, Londonā, šādi dzīvokļi ļoti bieži sastopami.

Kopumā šī nama dzīvokļu kvadrātmetra cena, salīdzinot ar citiem, līdzīgiem projektiem Rīgas centrā, ir ļoti adekvāta: 1700 – 2300 EUR/m². Dzīvokļi pircējiem tiek piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari, izmantojot augstvērtīgus materiālus un aprīkojumu: t.sk. tiks uzstādīta Villeroy&Boch santehnika, ozolkoka parkets, kvalitatīvas itāļu flīzes utt.

Pašlaik interesenti jau paveikto var aplūkot pirmajā demo dzīvoklī ēkas 2. stāvā, bet no aprīļa vidus būs pieejams arī otrs demo dzīvoklis, kurā varēs novērtēt jaunā koncepta, divlīmeņu, dzīvokli 1. stāvā. Tā ir iespēja klātienē aplūkot ne tikai piedāvāto apdares un aprīkojuma līmeni, bet arī izbaudīt skatu uz abām – A. Briāna un Šarlotes ielas – pusēm.

Aigars Strods, „Baltic Sotheby’s International Realty” pārdošanas konsultants, izceļ šī projekta īpašo pievilcību: „Renovētā ēka būs klasisku arhitektūras vērtību, mūsdienu būvniecības tehnoloģiju, un komforta apvienojums. Katrs dzīvoklis tiek veidots ar individuālu pieeju, un pozitīvi, ka tas ir neliels dzīvokļu nams, kas pilsētas centrā nav tik bieži sastopams. Tam ir izcila atrašanās vieta: līdzās ir lieliska infrastruktūra, svēri, tuvumā ir Dailes teātris un citas kultūras iestādes, skolas. Neraugoties uz būvniecības izmaksu sadārdzināšanos, šo dzīvokļu kvadrātmetra cena Rīgas centra īpašumiem ir ļoti adekvāta, salīdzinoši citos renovētos projektos cena ir pat augstāka. Klienti to jau ir novērtējuši un no 29 dzīvokļiem brīvi palikuši 19. Domājam, ka līdz projekta pabeigšanai jau 90% dzīvokļu būs pārdoti.”

Pārdošanas konsultants raksturo šo dzīvokļu potenciālo klientu: „Pircējs, uz kuru orientējamies, ir vietējais klients, kurš novērtē iespējas dzīvot Rīgas centrā jaunā, renovētā mājā ar savu „odziņu”. Tie ir cilvēki, kuri vēlas uzlabot savu līdzšinējo dzīves kvalitāti. Jaunā koncepta dzīvokļi varētu patikt cilvēkiem, kuri novērtē mūsdienu pasaules tendences. Tā teikt, kompaktums un komforts vienviet par saprātīgu cenu.”

Projektu realizē būvniecības uzņēmums SIA „MP finance”, kopējās investīcijas pārsniedz 2.7 milj. eiro.

Aicinām interesentus pieteikties uz individuālajām konsultācijām, lai vienotos par iespēju aplūkot demo dzīvokļus un par iespējām rezervēt apartamentus sev izdevīgākajā laikā. Pieteikties varat, rakstot uz e-pastu: [email protected] vai zvanot pa tālruni +371 2 5404050, +371 2 9171747.

Dzīvokļi renovētajā namā A. Briāna ielā 4: viss, kas nepieciešams Jūsu komfortablai atpūtai un dzīvošanai!

Pievienot komentāru