Kā piebarot saldo papriku, lai tā būtu ar tik pat biezu sieniņu, kā veikalā

Saldā paprika ir lielisks veselīgu vitamīnu un šķiedrvielu avots. Gataviem ēdieniem parasti izvēlas vienkāršas paprikas šķirnes, bet saldo papriku ēšanai jēlu ieteicams izmantot biezsienu augļu šķirnes.

Tādējādi paprikas mēslošana, lai palielinātu to sieniņu biezumu, ir ļoti nepieciešama procedūra, kas palīdzēs iegūt pienācīgu ražu.

Kraukšķīgā, sulīgā un ļoti veselīgā saldā paprika ir lieliski piemērota kā piedeva salātiem un sānu ēdieniem vai vienkārši pasēdēšanai un kraukšķīgai kā uzkoda pamatēdienam. Bet kā izaudzēt perfektu papriku? Par to mēs jums pastāstīsim tālāk. Mēs ceram, ka šī informācija jums noderēs.

Paprikas barošana augšanai

Paprikas šķirnes izvēle

Pirmkārt, jums ir jāsaprot, ka dažādi paprikas veidi ir piemēroti konkrētiem uzdevumiem. Piemēram, šķirnes ” Ermak ” un ” Victoria ” ir labi piemērotas konservēšanai. Pildījumam mēs ļoti iesakām ” Antey ” un ” Stepashka “. Bet neapstrādātā veidā mēs iesakām izmēģināt, piemēram, “ Gladiators ” vai “ Medal ”.

Svaigā paprika satur lielu daudzumu C un E vitamīnu, tāpēc tā ir ne tikai garšīga, bet arī var uzlādēt organismu ar enerģiju un noderīgiem mikroelementiem. Un tiem, kas ievēro pareizu uzturu, saldā paprika šķitīs īsts glābiņš. Galu galā tajā esošā šķiedra lieliski saglabā jūsu figūru un slaidu izskatu.

Lasi vēl: Biezās zaļās dilles augs visu vasaru, ja ievērosiet pāris noteikumus

Kā audzēt papriku

Ja sekojat virspusējiem norādījumiem, paprikas stādīšana un audzēšana nebūs īpaši sarežģīta. Vispirms parūpējieties par stādiem: iesējiet sēklas kastītē, neaizmirstiet laistīt un novietojiet saulainā pusē. Pagaidiet, līdz izaug 4-6 īstas lapas, un pēc tam stādiet atklātā zemē.

Paprika mīl vieglu augsni. Nepatīk augt pēc kartupeļiem, tomātiem vai baklažāniem. Lieta ir tāda, ka šie augi dod priekšroku tādam pašam uzturam kā paprika. Tāpēc šāda augsne nebūs īpaši barojoša jauniem augiem. Ideālā gadījumā platībai gadu iepriekš jāpievieno 5 kg organiskā mēslojuma un 5 dienas pirms stādu stādīšanas augsne jādezinficē. 1 ēd.k. vara sulfātu uz 10 litriem ūdens pietiks.

Tas būtībā arī viss. Varat arī stādīt papriku, retinot stādījumus ar kukurūzu vai augsto šķirņu tomātiem. Tādā veidā tiem būs ēna un būs mazāka iespēja nejauši apputeksnēt vienam otru. Tādā veidā tiks saglabāta augļu kvalitāte. Ņemot vērā, ka mums vajag biezu sienu papriku, tas ir patiešām svarīgs solis.

Stādīšana atklātā zemē

Tā kā joprojām trauslaj;am paprikām ir jāpieliek spēks, pirmā barošana jāveic tikai 2 nedēļas pēc stādīšanas.

Karbamīda barošana. 1 tējk. karbamīda + 1 tējk. superfosfātu atšķaida 10 litros ūdens. Jūs varat barot tikai pēc laistīšanas un ne vairāk kā 0,5 l zem katra krūma. Tādā veidā augu saknes netiks bojātas. Otro barošanu veic ziedēšanas laikā. 1 tējk. karbamīda + 1 tējk. kālija sāls + sērkociņu kastītes daudzums superfosfāta. Sajauc to ar tiem pašiem 10 litriem ūdens un 1 litru ūdens uz krūmu. Trešā barošana ir vēl vienkāršāka: augļiem, kas parādījušies, bet joprojām ir zaļi. 2 tējk. superfosfāts + 2 tējk. kālija sulfāts. Atšķaida 10 litrus ūdens un ūdens 1 litru uz krūmu.

Alternatīvi varat izmantot vistas kūtsmēslus. Atšķaida ar ūdeni proporcijā 1 pret 10 un atstāj saulē uz 2 nedēļām, kamēr paprika pierod. Iegūto šķīdumu vēlreiz atšķaida ar ūdeni attiecībā 1 līdz 10 un pēc laistīšanas mēslo. Esiet uzmanīgi, izmantojiet ne vairāk kā puslitru mēslojuma vienam krūmam. Sezonas laikā jūs varat mēslot papriku šādā veidā līdz 4 reizēm.

Ziedēšanas laikā jūs varat mainīt mēslojumu un izveidot savu šķīdumu, pamatojoties uz pelniem. Formula ir šāda: 1 kg nātru + 1 kg deviņvīru spēka + 1 ēd.k. pelnu. Atstājiet koksnes pelnus nedēļu raudzēties saulē. Tagad sajauciet to ar ūdeni proporcijā 1:10 un laistiet ar daudzumu 1 litrs uz krūmu. Piemērots, ja vēlaties izmēģināt jaunu mēslojumu, piemēram, kombinācijā ar vistas kūtsmēsliem. Tas ir videi draudzīgs.

Rezultātā jūs izaudzēsiet skaistu biezsienu papriku. Šāda raža iepriecinās jebkuru zemnieku, jo tā ir labi piemērota jebkura veida svaigiem ēdieniem, un jūs arī personīgi uzzināsiet, kā tā auga un kādi mēslošanas līdzekļi tika izmantoti.