Foto: Pixabay
Lai iegūtu lielu augļu vai ogu ražu, nepieciešams apsmidzināt kokus un krūmus tikai ar vienu līdzekli
Iegādājoties jaunu augļu koku, tagad tās varētu būt kolon ābeles, mellenes, jāņogas, upenes persiku koki, bumbieres, ābeles un tie nenes augļus vai arī izaug tikai pāris āboli uz jaunā koka pēc vairāku gadu audzēšanas. Ir viens ļoti noderīgs triks, kas palīdzēs? Problēma ir tajā, ka augi vai pareizāk augļu pumpuri ir apsaluši pavasara salnās.
Lai sagaidītu lielus skaistus un garšīgus augļus uz jūsu augļu koka ir nepieciešams, lai uz tā augtu daudz skaistu ziedu. Tikai no ziediem var rasties auglīši, kā mēs zinām.
Lai sagaidītu lielāku ziedēšanu ir nepieciešams izdarīt vienu mazu, bet efektīvu lietu. Šī efektīvā metode ļaus rudenī sasniegt mums ļoti lielu ražu. Lai to sagaidītu ļoti agrā pavasarī ( kā tagad aprīļa sākumā) ir jāaplaista ar vienu šķīdumu un noskaidro, kāds tas ir. Lieta tāda, ka vajag aizkavēt pumpuru veidošanos un ziedkopu veidošanos, lai tās neapsaltu pavasara spēcīgajās salnās. Šo līdzekli sauc par karbamīdu, bet vēl plašāk tas pazīstams kā urīnskābe.
Foto: Pixabay
Šī apstrāde ir salīdzinoši specifiska un daudzi nez kāpēc no tās baidās, bet ir jāsaprot, ka tā nesīs ļoti labus rezultātus. Daudzi to baidās izmantot, jo šķiet, ka proporcijas ir grūti sajaukt, bet izdarot to vienreiz jūs sapratīsiet, ka tas ir pavisam vienkārši. Jums būs nepieciešami 600 g 6 % urīnskābes. Noteikto daudzumu izšķīdina 10 litros silta ūdens, kura temperatūra sastāda aptuveni 25 līdz 30 grādus. Maisām līdz tas pilnībā izkūst. Un mūsu šķīdums ir gatavs pavisam vienkārši.
Tieši šobrīd ir īstais laiks apstrādāt jūsu augļu kokus un krūmus ar šo šķīdumu kamēr ziedpumpuri un pumpuri vēl ir aizmigušā stadijā. Gatavo šķīdumu ielejam izsmidzināšanas ierīcē vai vienkāršā pudelē ar izsmidzinātāju un ar smidzināmo rūpīgi apsmidzinām visus nepieciešamos kokus un krūmus no augšas līdz pat apakšējiem zariem.
Nepieciešams to izdarīt rūpīgi, lai apsmidzinātu katru zaru no visām pusēm gan no augšas gan no apakšas šis ir ļoti svarīgi. Pumpurus daudziem kokiem vel nevar redzēt, tāpēc ir jāapsmidzina visi zari.
Foto: Pixabay
Šī procedūra aizkavēs ziedu pumpuru mošanos aptuveni no 10 dienām līdz 2 nedēļām. Un citreiz pietrūkst tikai dažu dienu lai izvairītos no skarbajām pavasara salnām. Kā mēs visi zinām, pavasara salnas ir daudz nopietnākas nekā rudens salnas, jo pavasarī augs vēl nav nobriedis, nav iesakņojies. Laikapstākļi Latvijas reģionos krasi atšķiras. Vidzemē salnas mēs varam sastapt ļoti bieži, pat visa maija garumā. Turpretī Kurzemē tās ir daudz saudzīgākas.
Šis līdzeklis ļoti labi darbojās tieši uz aprikozēm, jo mēs zinām, ka aprikozes ir ļoti jūtīgs augs, kuram nepatīk Latvijas skarbās pavasara salnas. Bet tas lieliski palīdzēs visiem augļu krūmiem un kokiem. Mellenes arī ir ļoti jūtīgas pret pavasara salnām un lapiņas paliek tumšas pat pie -1 grāda. Un kā mēs zinām Latvijas klimatā arī maijā bieži vien ir sagaidāmas ne tikai salnas, bet arī sniegs.
Foto: Pixabay
Lasi vēl: Bulciņas kā pūkas – viens triks, kas maina visu, pastāstīšu kas jādara
Mūsdienās laikapstākļi vairs nav tik stabili, bet, pateicoties dažādām aplikācijām, kurās var redzēt vairākas dienas uz priekšu gaidāmos laikapstākļus, mēs varam paspēt laicīgi sagatavoties šīm saldām. Iegādājieties šo līdzekli jau aptuveni februāra beigās marta sākumā, lai tas vienmēr būtu pa rokai un nepieciešamības gadījumā atliek vien pagatavot un apsmidzināt kokus.
Protams preču piedāvājumu skaits ir milzīgs, un mēs varam iegādāties tādus līdzekļus kā Lat Osmo, kas ir paredzēts tieši pret stresa noturību šādos gadījumos, bet tas diemžēl ir ļoti dārgs.
No augstāk minētā daudzuma var pagatavot 10 litrus līdzekļa. Par salīdzinoši lētu cenu, turklāt no gataviem veikalā nopērkamajiem līdzekļiem jūs iegūsiet tikai vienu litru šķīduma par tādu pašu cenu vai pat dārgākus. Tādējādi mēs iegūstam aptuveni 8 reizes lētāku līdzekli. Izmēģini un rudenī kopā priecāsimies par lielo ražu!