Uztura speciāliste nosauca 5 labākās brokastu iespējas, kas nav kaitīgas figūrai

Brokastīm vajadzētu nodrošināt enerģijas pieplūdumu vismaz līdz pusdienām. Svarīgi, lai tās būtu ātri un viegli pagatavojamas, jo reti kurš no rīta vēlas pavadīt daudz laika virtuvē.

Par 5 labākajiem brokastu variantiem pavēstīja uztura speciāliste Natālija Kolmena.

Veselīgu brokastu galvenie principi

“Brokastīm jābūt sātīgām un sabalansētām. Tās pamatā ir olbaltumvielas un tauki. Olbaltumvielas ir svarīgas, jo mums no rīta ir jānodrošina “celtniecības materiāls” mūsu fermentiem un hormoniem, daži no tiem pēc ķīmiskās struktūras ir olbaltumvielas, un tiem ir nepieciešami jauni “ķieģeļi”,” skaidro eksperte.

Viņa piebilst, ja no rīta apēdīsiet pietiekami daudz olbaltumvielu, organisms strādās kvalitatīvi, un vielmaiņa būs maksimāli aktīva.

“Tāpat olbaltumvielas sniedz sāta sajūtu, tāpēc domas par ēdienu jūs neapmeklēs līdz pusdienām,” – piebilst Kolmena.

Pilnvērtīgās brokastīs jāietver arī tauki. Tie stimulē žults veidošanos, izraisa žultspūšļa saraušanos un žults izdalīšanos.

Lasi vēl: 4 padomi, kas noderēs, ja kādreiz apmaldaties mežā

“Daļa hormonu pēc struktūras ir olbaltumvielas, bet daļa – tauki. Tiem nepieciešami arī jauni “celtniecības bloki”. Tauki, tāpat kā olbaltumvielas, sniedz mums ilgstošu sāta sajūtu līdz pusdienām – attiecīgi dienas laikā nebūs vajadzības našķēties,” saka uztura speciāliste.

Kas ir labākie 5 brokastu ēdieni, lasiet nākmajā lapā!

Leave a Comment