Septiņas lietas, kuras nekad nevajadzētu uzglabāt plastmasas kastēs vai konetineros


Foto – ekrānuzņēmums
7 lietas, kuras nekad nevajadzētu glabāt plastmasas tvertnēs – brīdina profesionāli organizatori

Plastmasas tvertnes bieži ir lieliski piemērotas dažādu mantu, piemēram, Lego klucīšu, marķieru, pamata instrumentu un tamlīdzīgu lietu glabāšanai, taču tās noteikti nav universāls risinājums visam. Ir daudz lietu, kas šāda veida uzglabāšanai nav piemērotas, jo var rasties problēmas, piemēram, karstuma ietekme, nepatīkamas smakas vai citi riski.

Trīs profesionāli organizēšanas un tīrīšanas speciālisti dalās savā pieredzē un atklāj septiņu veidu priekšmetus, kurus nevajadzētu uzglabāt plastmasas konteineros.


Foto: Pixabay

1. Svarīgi dokumenti un fotogrāfijas

Joanna Wyrick, uzņēmuma Joanna Organize dibinātāja, uzsver, ka cilvēki bieži cenšas saglabāt būtiskus dokumentus un fotoattēlus, tomēr plastmasas tvertnes šiem nolūkiem nav piemērotas. “Papīra dokumenti, piemēram, dzimšanas apliecības, juridiski dokumenti un arī vecas fotogrāfijas, plastmasas konteineros var tikt bojātas mitruma vai temperatūras svārstību dēļ,” skaidro Wyrick. Viņasprāt, labākā alternatīva ir ugunsdrošs konteiners ar arhīva kvalitātes aizsardzību.

2. Sveces un citas lietas, kas var izkust

Ja jums patīk sveces, jāievēro piesardzība, kad glabājat tās kopā ar citiem priekšmetiem. Wyrick brīdina – plastmasas tvertnes nav piemērotas sveču, krītiņu vai citu kausējamu materiālu uzglabāšanai. Karstās telpās, kā bēniņos vai garāžās, tie var izkust un radīt lipīgu nekārtību.

Tāpēc viņa iesaka šādus priekšmetus glabāt vēsās vietās ar kontrolētu temperatūru, lai izvairītos gan no sabojātiem priekšmetiem, gan no netīrām uzglabāšanas kastēm.


Foto: Pixabay

3. Starpsezonu apģērbs

Lai arī skapis var būt pārpildīts, starpsezonu drēbes nav ieteicams uzglabāt plastmasas kastēs. Karina Tonere no kompānijas Spekless skaidro, ka šādi apģērbi var ciest no mitruma, nepatīkama aromāta vai citiem bojājumiem. Viņas ieteikums – izmantot vakuuma maisiņus. Ja vēlaties saglabāt apģērbu higiēniskāku, Tonere iesaka pievienot silikagela paciņas vai ciedra koka gabaliņus, kas palīdzēs absorbēt mitrumu un atbaidīt kukaiņus.

4. Elektronika un baterijas

Tonere arī neiesaka glabāt elektroniskās ierīces un baterijas plastmasas konteineros. Šāda glabāšana var veicināt pārkaršanu, koroziju un pat izraisīt pārkaršanas iespējamību . Jo mazāk ventilācijas, jo lielāki riski. Labākais risinājums, pēc viņas domām, ir oriģinālais iepakojums – tas nereti ir izstrādāts tā, lai droši aizsargātu ierīces. Arī baterijām jāatrodas to oriģinālajos iepakojumos un jābūt pasargātām no tiešiem saules stariem.


Foto – ekrānuzņēmums

5. Pārtika

Lai gan var rasties kārdinājums īslaicīgi ievietot pārtiku plastmasas konteinerā, līdz atradīsiet tai vietu, Tonere brīdina, ka tas var radīt problēmas – piemēram, pelējumu, smakas, kaitēkļu invāziju un vairāk. Daudz labāk ir glabāt pārtiku pieliekamajā – vietā, kas nav pakļauta ekstrēmiem apstākļiem, piemēram, bēniņiem, pagrabam vai garāžai.

6. Kedas un sporta apavi

Melanie Summers, uzņēmuma I Speak Organized dibinātāja, iesaka neglabāt kedas plastmasas kastēs. Lai arī varētu šķist, ka tas ir ērts risinājums, Summers norāda, ka sviedru mitrums uzkrājas kastē, veicinot smakas un apavu nolietojumu. Tāpēc viņa iesaka izmantot apavu plauktus vai atvērtus plauktus, kas ļauj apaviem elpot un saglabāt tos svaigus.

Lasi vēl: Man nav sava dārza, bet es novācu zemenes spainīšiem, tagad es jums parādīšu, ko es izdomāju

7. Krēmi, pudelītes

Runājot par sejas krēmiem, kurus bieži lietojam, pieejamībai jābūt prioritātei, norāda Summers. “Caurspīdīgs, atklāts organizators – piemēram, vairāku līmeņu paliktnis uz letes – ļauj krēmiem būt redzamām un atvieglo to lietošanu ikdienā,” viņa skaidro. “Ja tās tiek ieliktas kādā kastē, tās gandrīz vai ‘pazūd no redzesloka’.” Kā arī krēmi jau ir plastmasas vai stikla iepakojumā, ja to ieliksiet vēl vienā iepakojuma tas var izraisīt preces bojāšanos.