Man nav sava dārza, bet es novācu zemenes spainīšiem, tagad es jums parādīšu, ko es izdomāju

Esmu pārliecināta, ka visi mīl zemenes. Bet tās audzēt nav tik vienkārši. Un tās arī prasa daudz vietas.

Tā kļūst par neatrisināmu problēmu daudziem, kam nav dārza zemes gabala vai arī šis gabals jau ir līdz galam piepildīts ar citiem ne mazāk nepieciešamiem augiem. Šodien es jums pastāstīšu, kā mājās audzēt zemenes, kad tām absolūti nav vietas.

Kā audzēt zemenes mājās

Es nepukstēšu, bet uzreiz pateikšu, kā var atrast vietu savai iecienītajai ogai. Lai audzētu zemenes mājās, mēs izmantosim pusi ūdens pudeles. Derēs parastās pudeles no 5 līdz 7 litriem. Tos rūpīgi jāsagriež divās daļās ar karstu nazi.

 

No 5 pudelēm iegūstam 10 podiņus, kurus karināsim pie griestiem vai uz āķiem. Varat paņemt garu dēli, pakārt to pie griestiem vai izveidot rāmi dārzā. Tajā jāiedur pašvītņojošas skrūves vai naglas. Tagad izveidojiet caurumus pudeļu pusēs un piestipriniet tām auklu, lai tās varētu ērti pakārt uz āķiem vai naglām.

 

Neaizmirstiet katra tā sauktā poda apakšā izveidot vairākus caurumus. Tos var viegli izveidot, piemēram, izmantojot lodāmuru. Tagad pakariet podus un piepildiet tos līdz augšai ar augsni. Ļaujiet viņiem kādu laiku pakarāties, kamēr gatavojam zemeņu asnus.

 

Kā iegūt asnus stādiem

Lai iegūtu labus asnus, kas ātri iesakņosies mūsu nokarenajā dārzā, mums ir nepieciešams vismaz viens pieaugušais mātesaugs. Šāda auga dzinums jāievieto speciāli sagatavotā augsnes maisā. Lai to izdarītu, paņemiet nelielu plastmasas maisiņa vai biezas plēves gabalu, ieberiet tajā nedaudz zemes un vidū ievietojiet apaļu banānu mizā. Tieši uz šī banāna ielieciet mātes krūma dzinumu ar vairākām lapām.

 

Uzmanīgi aptiniet to visu ar virvi un nostipriniet. No mātes krūma nav jāgriež dzinumi! Tagad jums jāgaida apmēram 15 dienas. Tad jūs varat rūpīgi nogriezt dzinumus no galvenā krūma un atritināt plēvi. Jūs redzēsiet, ka dzinumiem ir izaugušas daudzas tievas saknes. Daži asni var būt pat uzziedējuši.

Lasi vēl: Man joprojām ir ieradums sēt un stādīt sakņu dārzu, bet tas ir kļuvis par nerentablu padarīšanu

 

Katrs asns jāstāda savā pudeles pusē. Zarus ar ziediem vēlams nogriezt, nevis atstāt uz stādiem. Asnus nedrīkst stādīt pārāk dziļi. Pēc iestādīšanas tos rūpīgi jāaplej ar ūdeni no smidzināšanas pudeles. Laistiet arī zemi pie paša krūma. Pēc divarpus mēnešiem jūs redzēsiet aktīvi ziedošus kuplus zemeņu krūmus. Un vēl pēc mēneša jūs varēsiet novākt bagātīgu ražu. Jūs neticēsiet, cik daudz ogu var iegūt tikai no desmit krūmiem!

 

Dzīves gudrība un padomi

Esmu pārliecināta, ka šāds triks ar zemenēm nebūt nav vienīgais pieredzējušo dārznieku padoms. Dalīsimies savos dzīves posmos ar visiem gardo zemeņu cienītājiem, kā arī ar tiem, kuri tikai sāk savu dārza darbu! Raksti komentāros, kā tu pavairo ogu ražu, un ko ieteiktu tiem, kam nav pārāk daudz vietas, kur audzēt.

Ceru, ka mans padoms jums būs noderīgs, un jūs varēsiet izaudzēt daudzas jo daudzas garšīgas zemenes, iepriecinot sevi un savus mīļos! Noteikti pastāstiet mums, vai jums izdevās izaudzēt ogas, ievērojot mūsu ieteikumus. Varbūt jūs varat norādīt uz dažām kļūdām vai veikt savas korekcijas no pieredzējuša dārznieka viedokļa. Mūsu lasītāji priecāsies saņemt padomu!