Vai jūs joprojām stādāt kartupeļus pēc ierastās metodes – ar kartupeļu bumbuļiem? Tad jūs noteikti neesat dzirdējuši par audzēšanu no kartupeļu dzinumiem.
Jā, runa ir pat tiem pašiem baltiem dzinumiem, kas pavasarī parādās uz kartupeļu bumbuļiem. Sagatavojot kartupeļus, novietojiet tos labi apgaismotā vietā ar temperatūru 15–21°C, lai veicinātu dīgstu veidošanos.
Kad dīgsti sasniedz 4-5 cm, tie ir gatavi stādīšanai. Ja tos rūpīgi nolauzīsiet un iestādīsiet krūzītēs ar mitrām zāģu skaidām, pēc divām nedēļām jūs iegūsit stādus ar saknēm.
Stādiet dzinumus iedobēs, kas ir izveidotas 15 līdz 17 cm dziļumā, vismaz 30 līdz 35 cm vienu no otra. Tad pārklājiet ar vismaz 6 cm augsnes kārtu. Kad augi 15 cm augstumu, uzberiet augsni ap stublājiem, lai pasargātu dzinumus no saules gaismas un veicinātu to augšanu. Atkārtojiet procesu ik pēc pāris nedēļām līdz ziedēšana.
līdz rudenim katrs asns veidos līdz 20 jauniem bumbuļiem. Tas ne tikai ietaupa stādāmo materiālu, bet arī padara kartupeļus veselīgākus – daudzas kaites tiek pārnestas caur bumbuļiem.
Vēl viens triks ir “slinkā” dārza dobe. Rudenī topošajā stādīšanas vietā novietojiet salmu kārtu (20–30 cm), pa virsu uzlieciet nedaudz komposta un pelnu.
Pavasarī vienkārši izklājiet salmus, novietojiet bumbuļus vai stādus un pārklājiet tos. Salmi saglabā mitrumu, nomāc nezāles un, pūstot, kļūst par mēslojumu.
Šī metode palielina ražu par 40%, un jums vispār nav jārok. Un atcerieties, ka kartupeļiem nepatīk svaigi kūtsmēsli – tas provocē kraupi.
Labāk kartupeļus barot ar cieti – 2 ēdamkarotes atšķaida 10 litros ūdens un laisti krūmus ziedēšanas laikā. Kartupeļu bumbuļi izaugs gludi un lieli.