Putekļi ir katras saimnieces ļaunākais ienaidnieks. Neraugoties uz regulāru tīrīšanu, tie parādās ļoti ātri un nogulsnējas plānā slānī uz visām virsmām mājoklī.
Pilnībā atbrīvoties no kaitinošajām putekļu daļiņām nav iespējams, jo tās cita starpā sastāv arī no mūsu ādas vecajām daļiņām.
Pēc amerikāņu zinātnieku datiem, viens cilvēks mēnesī saražo aptuveni tējkaroti šāda veida putekļu, taču ar to pietiek, lai pabarotu miljonu putekļu ērču.
Putekļu ērcītes
Putekļu ērcītes jeb gultas ērcītes ir tik mazas, ka tās ir acīm neredzamas, taču tās var sagādāt lielas nepatikšanas. Katrs īpatnis dzīvo vidēji 4 mēnešus, un šajā laikā mātīte izdēj līdz pat 300 olām.
Mājas putekļu ērcītes negrauž un nepārnēsā kaites, bet to ekskrementiem piemīt ārkārtēja spēja izraisīt dažāda veida fizisku diskomfortu. Pastāstīsim, kā atbrīvoties no putekļu ērcītēm jūsu mājās.
Lasi vēl: Dariet to pavasarī: barojiet savas ābeles ar šiem lieliskajiem produktiem un jums nebūs jāgaida lielā raža
Regulāri veiciet mitro tīrīšanu
Vismaz reizi vai divas reizes nedēļā mājoklī jāveic mitrā tīrīšana. Tas ir galvenais ierocis cīņā pret putekļiem un mikroskopiskajām ērcītēm. Vismaz reizi nedēļā mazgājiet grīdas un grīdlīstes, ar mitru drānu noslaukiet putekļus no plauktiem un palodzēm.
Noslaukiet ne tikai mēbeļu virsmu, bet arī dīvānu un krēslu polsterējumu. Ir brīnišķīgs “vecmāmiņas” veids: paņemiet tīru lapu, samitriniet to ar ūdeni, pārklājiet ar samitrināto lupatu dīvānu un sitiet to ar paklāju slotiņu. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz putekļu pēc tam paliek uz lupatas.
Novākt lieko
Lai mājās būtu mazāk putekļu, centieties atbrīvoties no priekšmetiem, kas īpaši uzkrāj putekļus. Paklāji, jo īpaši tie, kuriem ir gari sariņi, ir jāaizvāc. Smagos aizkarus var aizstāt ar žalūzijām. Guļamistabā nevajadzētu novietot datoru un citas iekārtas, no kurām ir grūti noņemt putekļus. Plauktiem ar grāmatām jābūt slēgtiem.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!