Dariet to pavasarī: barojiet savas ābeles ar šiem lieliskajiem produktiem un jums nebūs jāgaida lielā raža

Ir pienācis laiks barot augļu kokus savā dārzā. Ja laicīgi nodrošināsiet tos ar pareizo barību, raža būs liela un augļu garša vēl labāka.

Jaunā dārza ierīkošanas laikā dobēs jāiestrādā minerālmēsli un humuss. Ar šādu krājumu pietiks vairākiem gadiem. Bet, tiklīdz jaunās ābeles ir sākušas nest augļus, mēslošanas līdzekļu “ēdienkartei” ir jāpievieno vitamīni.

Martā, sezonas sākumā, koki aktīvi uzņem slāpekli, kas tiem nepieciešams jaunu dzinumu un lapu augšanai. Ieteicams to lietot, tiklīdz pumpuri sāk atvērties. Kompleksā barošana jāievieš ziedēšanas laikā. Īpaši svarīgi ir mikroelementi:

Bors – augļu veidošanai;

Kalcijs – labu olnīcu veicināšanai;

Kālijs – lai uzlabotu augļu garšu, jo tas stimulē cukura uzkrāšanos.

Kālija mēslojums papildus palielina koku izturību pret dažādām kaitēm, nodrošina dzinumu nobriešanu. Ieteicams tos iestrādāt augļu pildīšanās laikā.

Kādus mēslošanas līdzekļus lietot pavasarī zem ābelēm

Ir vairāki augļu koku mēslošanas veidi. Parasti dārznieki izmanto sausos vai šķidros mēslošanas līdzekļus. Visbiežāk zem ābeļu stumbra izkliedē minerālmēslus, jo īpaši slāpekļa mēslošanas līdzekļus (urīnviela, amonija nitrāts). Diezgan populārs mēslojums ir arī koksnes pelni, kas ir kālija, kalcija un fosfora avots. Savukārt augsnes deoksidēšanai izmanto dolomīta miltus.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Abiem grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 69%

0%

Minerālmēslus augsnē iestrādā arī ar kapļiem. Apmēram 1 ēdamkaroti mēslojuma vajag uz 1 kvadrātmetru zemes. Lietojot slāpekļa mēslošanas līdzekļus, neaizmirstiet ņemt vērā, ka amonija nitrāts dos ātrāku efektu nekā, piemēram, nitrātu slāpeklis, kas tiek asimilēts tikai pie augsnes sasilšanas līdz +10 °C temperatūrai. Urīnviela sāks iedarboties tikai tad, kad augsne sasils līdz +15 °C.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment