Kāpēc narcises nezied – 9 galvenie iemesli un to risinājumi

Tavas mīļākās narcises nezied pavasarī? Var būt vairāki iemesli, tāpēc jums tas ir jāizdomā un jānovērš problēma.

Pirms auga stādīšanas labāk uzzināt par visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kāpēc narcises nezied. Tad jums būs lielākas iespējas atrisināt problēmu.

Visbiežāk narcises neizdala pumpurus nepareizi izvēlētas stādīšanas vietas vai nepiemērotu apstākļu dēļ. Un, lai gan šos ziedus diez vai var saukt par izvēlīgiem, ir daži faktori, kuriem jums jāpievērš uzmanība.

Skāba augsne

Narcises dod priekšroku nedaudz skābām vai neitrālām augsnēm, kuru pH ir no 5 līdz 7, tāpēc vislabāk ir pārbaudīt līmeni pirms augu stādīšanas savā puķu dobē.

Ja esat jau iestādījis narcises, mēģiniet atskābināt augsni. Šim nolūkam ir piemēroti dolomīta milti (200-300 g uz 1 kvadrātmetru) vai krīts (150-200 g uz 1 kvadrātmetru).

Pārāk blīvs stādījums

Ja jūsu narcises zied katru gadu, bet pēkšņi pārstājušas ražot pumpurus, atcerieties, kad pēdējo reizi tās pārstādījāt. Šie daudzgadīgie ziedi var augt ļoti ātri, un, kaimiņu augu saknēm savijoties, pumpuri vairs neveidojas, jo notiek spēcīga konkurence par mitrumu un barības vielām.

Šajā gadījumā vienkārši pārstādiet augus. Tomēr paturiet prātā, ka pirmajā gadā pēc transplantācijas narcises var neziedēt, un tas ir normāli. Viņām ir vajadzīgs laiks, lai atgūtos no stresa.

Barības vielu pārpalikums vai trūkums

Ja narcises audzē nabadzīgās augsnēs, katru gadu pēc ziedēšanas (kamēr lapas vēl ir zaļas) augsnē jāpievieno īpašs mēslojums ziedošiem sīpolaugiem. Piemērots ir arī mēslojums uz kālija un fosfāta bāzes (aprēķiniet aptuveni 40-50 g uz 1 kvadrātmetru).

Lapojums tika nogriezts pārāk agri

Ja pagājušajā sezonā nogriezāt lapotni pārāk agri, visticamāk, ka jūsu narcises šogad neziedēs. Speciālisti iesaka augu virszemes daļu noņemt tikai tad, kad tā ir kļuvusi dzeltena un dabiski novītusi. Pretējā gadījumā fotosintēzes trūkuma dēļ zieda embrijs sīpolā neparādīsies.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!