Kāpēc narcises nezied – 9 galvenie iemesli un to risinājumi

Slikts apgaismojums

Ja narcises stādīsiet dziļā ēnā, tās tikai ataudzēs zaļo masu, bet atteiksies ziedēt. Tāpēc, ja vēlaties pavasarī apbrīnot smalkos pumpurus, noteikti pārstādiet narcises saulainā vietā vai atbrīvojieties no priekšmetiem, kas rada ēnu.

Nepietiek ūdens

Pavasarī narcisēm īpaši nepieciešams mitrums, jo tās aug un veido pumpurus. Tām ir nepieciešams arī ūdens 1,5 mēnešus pēc ziedēšanas beigām.

Lai gan šis augs tiek uzskatīts par sausumu izturīgu un nepretenciozu, tieši šajā periodā īpaša uzmanība jāpievērš tā laistīšanai. Augsnei jābūt mitrai līdz 30 cm, bet neļaujiet mitrumam stagnēt, lai nesapūstu saknes. Vasaras otrajā pusē nav vajadzības laistīt narcises.

Nepiemērots klimats

Salnu un bezsniegu ziemu dēļ sīpoli var iet bojā, tāpēc labāk rudenī augsni mulčēt ar kūdru, sausām lapām vai zāģu skaidām. Ja ziemā nav aukstuma, tas negatīvi ietekmē arī narcises, jo pareizai sīpolu veidošanai ir nepieciešams vismaz neliels aukstuma periods.

Pelējuma klātbūtne

Ja pumpuri ir izveidojušies un pēc tam izžuvuši bez ziedēšanas, iespējams, narcises ir uzbrukusi slimība, ko sauc par pelēko pelējumu. Tā attīstās blīvas stādīšanas un pārmērīga mitruma dēļ.

Lai veiktu profilaksi, apsmidziniet stādījumu ar 0,5% vara oksihlorīda šķīdumu vai 1% Bordo maisījumu (ar intervālu 10-12 dienas, neskaitot ziedēšanas periodu).

Kaitēkļi

Ja sīpoliņus sabojājuši kukaiņi vai grauzēji, narcisēm vienkārši nebūs spēka ziedēt. Peles ne pārāk bieži grauž narcišu sīpolus, jo tiem ir nepatīkama smaka, bet kurmji var izraisīt sīpolu bojāšanos, pat negribot.

Viņi izrok saknes, izveidojot savas ejas pazemē. Sīpolu sakņu ērce un sīpolu nematodes, kas izveido savas kolonijas puķu dobē, ir ļoti kaitīgas narcisēm.