Kā pareizs mēles novietojums mutē ietekmē jūsu pievilcību

Iespējams, pirms šī teikuma izlasīšanas jūs nekad neesat īpaši domājis par to, kā jūsu mēle ir novietota mutē.

Tomēr pētījumi liecina, ka mēles novietojums mutē būtiski ietekmē jūsu sejas formu.

Tāpat kā nepareiza stāja bojā jūsu izskatu un ietekmē veselību, arī nepareizs mēles novietojums velk jūsu sejas kaulus uz leju.

Vai zinājāt, ka mēles stāvoklis ietekmē jūsu degunu, acis, galvu, kaklu un plecus? Aptuveni 50 % cilvēku mēles stāvoklis ir nepareizs, un arvien vairāk zobārstu un ortodontu sāk norādīt uz šo problēmu.

Izpratīsim, kādas ir nepareizi novietotas mēles negatīvās sekas un kā to novietot pareizi.

Novērojiet, kā jūsu mēle ir novietota mutē. Ja tā balstās uz apakšžokļa, atbalstoties pret apakšējo zobu rindu, jums ir nepareiza mēles pozīcija.

Pareizs mēles stāvoklis

Pareiza fizioloģiska mēles pozīcija ir tad, ja mēle atrodas pret augšējo aukslējas daļu, apmēram 1,2 cm aiz priekšējiem zobiem. Atpūtas laikā mēlei ir jāpieskaras aukslējām, tai nav jāatrodas guļus.

Vienlaikus mēlei nevajadzētu izdarīt spiedienu uz apakšējiem vai augšējiem priekšējiem zobiem. Pat mazākais spiediens var izraisīt to nobīdi laika gaitā.

Pazīmes, kas liecina par nepareizu mēles stāvokli mutē

Mēle ir ļoti spēcīgs muskulis, kas ietekmē daudzas mūsu ķermeņa daļas. Šeit ir dažas pazīmes, kas liecina, ka, iespējams, jūsu mutē ir nepareiza mēles pozīcija.

Nepareiza ēdiena norīšana – norijot ēdienu, mēlei būtu jākustas uz augšu un atpakaļ kā vilnim, pārvietojot ēdienu uz rīkles aizmuguri, nevis uz priekšu un uz leju (to sauc par mēles vilkšanu). Izstiepta mēle negatīvi ietekmē zobu un žokļa formu.

Krākšana un miega apnoja – nepareizas mēles novietojuma dēļ deguna blakusdobumi var sašaurināties, radot elpošanas grūtības.

Par nepareizu mēles pozīciju liecina nepareizs sakodiens, zobu saspiešanās, atstarpes starp zobiem, zobu slīpēšana, zoda vilkšana uz aizmuguri, iegarena, plakana seja.

Lasi vēl: Tautas medicīnas līdzekļi pret galvassāpēm

Spriedze, sāpes kaklā un plecos, kā arī regulāras galvassāpes arī norāda uz nepareizu mēles pozīciju.

Pareiza mēles novietojuma mutē priekšrocības

Pievilcīgāka seja

Pareizs mēles novietojums padara seju pievilcīgāku. Kad mēle balstās uz augšējo aukslēju daļas, tā paceļ vaigu kaulus un padara žokļa līniju izteiktāku, jo mutes muskuļi ir novietoti tur, kur tiem jābūt.

Zobu izkārtojums

Nepareiza mēles pozīcija var traucēt augošajiem zobiem, negatīvi ietekmējot to augšanu un aizsprostojot vietu, kurā tie aug. Cilvēkiem, kuri mēli tur pareizi, ir mazāka nosliece uz sakropļotiem un izliektiem zobiem.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Pievienot komentāru