Kā panākt, lai Ziemassvētku kaktuss uzzied tieši uz svētkiem

Ziemassvētku kaktuss ir augs, kas ir unikāls ar savu ziedēšanu aukstajā sezonā. Tas ir īpaši patīkami, ja ziedēšanas periods sakrīt ar Ziemassvētkiem.

Ar ko barot Ziemassvētku kaktusu

Novembrī-decembrī dekoratīvajam ziedam sāk veidoties pumpuri. Tāpēc šajā periodā kaktusam ir nepieciešams fosfora-kālija mēslojums, kas ļaus augam veidot daudz ziedu. Papildus fosfora-kālija mēslojumam izmantojiet arī organisko mēslojumu. Augu barojiet ik pēc 2 nedēļām, pārmaiņus lietojot dažādus mēslošanas līdzekļus.

Mēslošanas līdzekļi kaktusa ziedēšanas laikā

Mēslojumu Ziemassvētku kaktusam pagatavojiet paši. Sajauciet trešdaļu tējkarotes dzintarskābes ar vienu tējkaroti monokālija fosfāta. Atšķaidiet trīs litros ūdens un reizi divās nedēļās kaktusu pabarojiet zem saknēm.

Pagatavojiet mēslojumu no borskābes – ceturto daļu pulvera samaisiet siltā ūdenī. Kad skābe izšķīst, mēslojumu sajauciet ar 1 litru ūdens un ar to aplaistiet augu.

Lasi vēl: Kādas krāsas virsdrēbes piesaista bagātību un panākumus: 6 laimīgie toņi

Organisko mēslojumu Ziemassvētku kaktusam var pagatavot no āboliem vai granātāboliem. Sasmalcinātus ābolus vai granātābolu mizas aplej ar ūdeni, ļauj tam ievilkties un aplej augu. Ziemassvētku kaktusam patiks arī barošana no pelniem, cukura, ūdeņraža peroksīda, tējas.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment