Peles un žurkas, kas ielavās jūsu mājā vai garāžā, var sagādāt īstas problēmas. Turklāt tās daudziem vienkārši nepatīk
Bet kas, ja risinājums ir tik vienkāršs kā viena virtuves garšviela pareizajās vietās? Pārsteidzoši, bet lauru lapas piedāvā dabisku un bez piepūles veidu, kā aizbaidīt šos nevēlamos viesus — bez skarbām ķīmiskām vielām vai līmēm.
Lauru lapas satur spēcīgu smaržvielu — eikaliptolu, kas ir zināms kā grauzējus atbaidošs savienojums. Šī intensīvā smarža izjauc peļu un žurku orientēšanos telpās, liekot tām izvairīties no jūsu dzīves telpām, dārza vai šķūnīša. Labākā daļa? Šī metode ir pilnīgi droša gan cilvēkiem, gan mājdzīvniekiem.
Kā lauru lapas dabiski attur peles un žurkas
Noslēpums slēpjas lauru lapu stiprajā aromātā. Neatkarīgi no tā, vai tās ir svaigas vai kaltētas, lauru lapas izdala eļļas, kuru smarža grauzējiem ir ļoti nepatīkama, apgrūtinot viņu orientēšanos telpā. Kad lapas tiek izkaisītas tumšos stūros, aiz virtuves skapīšiem, šķūnīša spraugās, pagrabā, pieliekamajā vai gar zināmām grauzēju takām, tās darbojas kā dabiska barjera.
Lai šis triks darbotos efektīvi, lapas jāmaina ik pēc divām līdz trim nedēļām, lai saglabātu stipru aromātu. Atšķirībā no tradicionālajām grauzēju atbaidīšanas metodēm, lauru lapas nerada problēmas apkārtējiem vai mājdzīvniekiem — nav jāuztraucas par nejaušu saskari.
Citi dabīgi aromāti, kas atbaida grauzējus
Lauru lapas nav vienīgās smaržīgās vielas, kas nepatīk pelēm un žurkām. Arī citas spēcīgas smaržvielas, piemēram, etiķis, terpentīns, krustnagliņu eļļa un piparmētru eļļa, var tikt izmantotas, uzpilinot tās uz auduma un izvietojot pie alām vai grauzēju ceļiem. Šīs smaržas līdzīgi sajauc un atgrūž šos kaitēkļus.
Taču lietojiet šīs esences mēreni un turiet tās nepieejamās vietās, jo dažas var just pa gabalu. Lai arī tās var sniegt atvieglojumu, jāņem vērā, ka grauzēji ar laiku var pierast pie smaržām, tāpēc vislabāk šīs metodes izmantot kombinācijā ar citām.
Lasi vēl: Vai ir nepieciešams noplūkt lauka tomātu lapas – plusi un mīnusi
Dabisko pretinieku izmantošana un gudra mājas kopšana ilgstošai aizsardzībai
Dažkārt vislabākā aizsardzība ir pati daba. Kaķi, pūces un sermuļi ir dabiski peļu un žurku pretinieki un var efektīvi atturēt grauzējus no apmešanās tuvumā. Ja jūs dārzu kopjat dabiski un ļaujat šiem dzīvniekiem dzīvot tuvumā, jūs saņemat papildu aizsardzību bez lielas piepūles.
Tīrības uzturēšana arī spēlē lielu lomu. Pārtikas atlieku noņemšana, ieeju noslēgšana un nekārtības mazināšana var atturēt grauzējus no mājīgas vietas atrašanas. Apvienojot lauru lapas un citas smaržvielas ar dabiskajiem pretiniekiem un kārtību mājās, jūs izveidojat spēcīgu, nekaitīgu sistēmu, kas grauzējiem padara iekļūšanu ļoti grūtu.
Lasi vēl: Es nopirku 1 pudeli kefīra un pagatavoju 4 dažādus ēdienus ar mazām izmaksām
Kad es pirmo reizi šo izmēģināju mājās, biju skeptiska. Peles bija sākušas mieloties ar maniem krājumiem pieliekamajā, un parastās lamatas likās trakas. Lauru lapas ieliku aiz pieliekamā plauktiem un garāžas stūros — tas bija tik vienkārši, ka šķita kā placebo efekts. Pēc pāris nedēļām ievēroju, ka grauzēju pēdas ir kļuvušas daudz retākas. Regulāri mainot lapas ik pēc pāris nedēļām, smarža saglabājās, un drīz vien problēma gandrīz izzuda.
Vai jūs esat kādreiz izmēģinājuši dabīgus līdzekļus kaitēkļu atbaidīšanai? Kas jums strādāja — vai tieši pretēji — nestrādāja? Dalieties pieredzē un padomos zemāk! Ja šī informācija jums bija noderīga, padodiet to tālāk, lai arī citi uzzinātu par šo vienkāršo, dabīgo triku burvību. Apvienosim spēkus un padalīsimies ar to, kas tiešām palīdz atturēt šos mazos grauzējus — tieši jūsu pieredze var kādam ļoti noderēt!