Vienkāršākā recepte gurķu sālīšana burkās bez sterilizācijas

Katrai saimniecei ir sava iecienītākā recepte. Bet es domāju, ka šī ir viena no vienkāršākajām un vieglākajām.

Šos marinētos dārzeņus ir tik viegli pagatavot, ka es paspēju pagatavot pāris burciņas, kamēr dzeru kafiju. Viss receptes skaistums ir tas, ka virtuvē nav jāierīko pirts un veļas fabrika ar vārīšanu un sterilizēšanu. Es vispār uzskatu, ka marinēti dārzeņi nav daudz: tie der salātos un zupās. Un uz svētku galda šos spēcīgos kraukšķīgos gurķus nav kauns likt.  Tāpēc pie katras izdevības es cenšos sarullēt vēl kādu burciņu. Šie gurķi bez kvalitātes zuduma mierīgi nostāvēs pāris gadus un pat ilgāk. Es tos glabāju dzīvoklī, pieliekamajā. Jo svaigāki gurķi marinēšanai, jo labāk.

Es ņemu gurķus, kas nav lielāki par pirkstiem. Šādi gurķi labi iekļaujas burkā.

Esmu atteicies no 3 litru burkām. Pirmkārt, tās neiederas ledusskapī (attālums starp plauktiem to neļauj), Otrkārt, nav gadījies, ka mēs pabeigtu burku līdz galam: noteikti daļa gurķu sabojāsies. Un divu litru burkas var laikus apēst. Tad kāpēc pārspīlēt?

Kā jūs varat noteikt, vai jums pārdod novecojušus gurķus?

Šī ir lieliska atkāpe tiem dārzkopjiem, kuri neaudzē gurķus komerciālos daudzumos, bet gatavo preparātus. Un gurķi preparātiem tiek iegūti tirgū.

Tas ir ļoti vienkārši saprotams. Svaigi, tikai no dobes, gurķi ir ļoti dzeloņaini. Visi dzelkšņi ir uz vietas.

Jo ilgāk gurķi gaida savu saimnieci, jo mazāk uz tiem paliek dzeloņu. Kritiskākais gurķis ir tāds, kas ir pilnīgi kails. Tas nozīmē, ka tas ir nogulējis piecas dienas. Šādus gurķus labāk nepirkt. Man ir savi gurķi. Tikko noplūktus zaļumus divas vai trīs stundas mērcēju aukstā ūdenī.

Kamēr gurķi mērcējas, dzeru kafiju, mazgāju burkas ar sodu, vācu un mazgāju garšaugus marinēšanai (visu pēc garšas, var būt vairāk, var būt mazāk). Es ieliku šo daudzumu uz divām litru burkām:

Lasi vēl: Grezna dzīve un neierobežota veiksme: kurām zodiaka zīmēm veiksies visvairāk 2025. gada pavasarī

dilles stublāji – 4 gab;
mārrutku 1/2 lapas, pāris saknes gredzeni;
ķiploki – 6 daiviņas;
upeņu, ķiršu, ozola lapas;
estragonu vai pēc vēlēšanās – 2 zariņi.
Es ņemu arī lauru lapu, melnos un raudenes piparus.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..

Leave a Comment