Šogad es atsakos no vecā labā rasola par labu šiem lieliskajiem salātiem. Viesi pagājušajā reizē bija pilnībā sajūsmā. Šie jaunie “Kaprīze” salāti pārspēja visus mūsu rekordus un ierindojās pirmajā vietā starp visiem svētku galda salātiem.
Tātad, sāksim gatavoties soli pa solim, un visa tam nepieciešamā saraksts, kā vienmēr, būs pašās beigās.
✅ Ko un kā mēs darām
Mēs izskatīsim sastāvdaļas un slāņus tādā secībā, kādā jums ir jāsaliek šie salāti. Un mūsu pirmais slānis ir vista. Tātad mēs sagriežam vistu. Parastā griešanas metode ir mazi kubi. Nav nepieciešams saplēst šķiedrās. Bet mēs ņemam ne tikai parastu vārītu vistu, bet arī kūpinātu vistu. Un vislabāk, ja tā ir krūtis. Protams, ja jūs nevarat nopirkt krūti, tad kājas derēs. Šajā gadījumā jums būs nedaudz jāpielāgojas, noņemot gaļu no kauliem un noņemot ādu.
Vispirms novietojiet vistas slāni. Lai to izdarītu, mēs ņemam trauku, uz kura mēs nolēmām pasniegt salātus uz galda. Uzliekam apmēram 15-16 cm lielu veidni. Vairāk nevajag. Salāti izskatās labāk, ja tie ir maza diametra, bet augsti. Viegli sablīvējiet vistu ar karoti un pārklājiet ar majonēzes sietu. Es parasti pārlieku majonēzi vienreizējās lietošanas maisiņā vai parastā, biezākā maisiņā un nogriežu mazo galu.
Tālāk mums būs ananāsu slānis. Konservēti ananāsi. Jā, tie ir mīļi. Bet jūs nevarat iedomāties, cik lieliski tie izceļ visas garšas, īpaši kūpinātu vistu un nākamo slāni. Bet par to vairāk nedaudz vēlāk. Visam savs laiks. Ananāsus sagriežam mazos gabaliņos, bet varbūt nedaudz lielāki par vistu. Mums ir nepieciešams, lai tie būtu skaidri jūtami salātos gan pēc garšas, gan arī vizuāli.
Liek ananāsu kārtu virs vistas gaļas kārtas, viegli sablīvē tāpat un arī pārklāj ar majonēzes sietu. Un tagad pati kārtiņa, kuru eleganti noēno saldie ananāsi. Tās ir sēnes, proti, šampinjoni. Mēs tās sagriežam tā – vispirms lielās sēnes uz pusēm, tad katru pusi šķērsām plānās šķēlītēs. Ja sēnes ir mazas, tad attiecīgi tikai šķērseniskās plāksnes.
Ko mēs darām ar sēnēm? Neizmantojiet tos neapstrādātus. Lai gan ir receptes, kurās ir tikai neapstrādāti šampinjoni. Starp citu, šis ir ļoti garšīgs. Bet šodien mums šādas iespējas nav. Mums vēl jāapcep sēnes. Liek tos sakarsētā pannā ar augu eļļu un apcep uz lielas uguns, maisot, līdz tie ir pilnībā gatavi un izteikti zeltaini. Ļauj apceptajām sēnēm atdzist un liek nākamajā kārtā. Viss ir tāpat kā iepriekšējos slāņos – izklājam, sablīvējam, pārklājam ar majonēzes sietu.
Pāvels Globa nosauca 4 Zvaigžņu zīmes, kurām nākamā gada simbols atnesīs pasakainu gadu
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Mans draugs no Talsiem man pastāstīja kāpēc viņš liek jēlu olu vīnāby Sandra Kovaļenko
- Lieliskas ražas noslēpums vai lieks darbs: dārzkopības eksperts atklājis, vai patiešām nepieciešama tomātus “retināt”by Laura Blūma
- Kā panākt, lai iestādītie redīsi būtu ļoti garšīgi un nebūtu rūgti: noslēpums ir ļoti vienkāršsby Laura Blūma