Joprojām pastāv stereotips, ka kartupeļi ir galvenais vaininieks papildu centimetriem ap vidukli. Tomēr mēs vēlamies jūs informēt, ka tas tā nav. Eksperti šajos jautājumos jau sen ir kliedējuši šo mītu.
Bet arī šeit ir nianses. Šodien mēs runāsim par to, kā pagatavot kartupeļus, lai nezaudētu savu slaido figūru.
Kā pagatavot kartupeļus
Kā tas viss sākās? Tā kā kartupeļi satur lielu daudzumu ogļhidrātu, tie nekavējoties tika iekļauti aizliegto produktu kategorijā. Vismaz tiem, kam rūp palikt slaidiem.
Taču eksperti jau sen apgalvo, ka ogļhidrāti nav ļaunums, bet tikai daļa no uztura. Kartupeļi, savukārt, ir sarežģīts un veselīgs ogļhidrāts, kas satur daudzas uzturvielas. Papildus ogļhidrātiem tas satur šķiedrvielas, olbaltumvielas, vitamīnus un minerālvielas. Tāpēc nav ieteicams to izslēgt no uztura.
Ir pat veikti pētījumi. Divām cilvēku grupām noteiktu laiku tika doti ēdieni ar zemu kaloriju daudzumu. Vienā grupā kartupeļi bija daļa no uztura, bet otrā – nē. Rezultāti parādīja svara zudumu abās grupās. Tas nozīmē, ka pašam kartupelim nebija nekādas ietekmes.
Kā ēst kartupeļus
Mūsu iecienītākajam dārzenim vajadzētu būt mūsu uzturā, taču mums tas ir pareizi jāpagatavo. Galu galā, visu izšķir pagatavošanas metode. Izdomāsim, kā pagatavot kartupeļus un no kā vajadzētu izvairīties.
Necepiet kartupeļus pannā vai dziļajā fritēšanas ierīcē. Tas viss ir par eļļas pievienošanu. Tā dēļ palielinās tukšo un nevajadzīgo kaloriju skaits. Dārzeņus vislabāk ir cept vai vārīt. Cepšanas laikā nepievienojiet bekonu, sieru, skābo krējumu vai majonēzi. Galu galā, tās visas ir arī papildu kalorijas. Jums vajadzētu arī atturēties no kartupeļu biezeņa gatavošanas.
Sekojiet līdzi porciju lielumam. Cik daudz pārtikas mēs ēdam, ir svarīgāk nekā tas, ko mēs ēdam. Kartupeļi ir veselīgs papildinājums jūsu uzturam.
Lasi vēl: Dārznieku padomi, lai arī jūsu dārzā skaisti ziedētu magnolijas
Tomēr, ja jūs ēdat vairāk, nekā jūsu ķermenim nepieciešams, tad no papildu centimetriem nevar izvairīties. Arī uzturam jābūt daudzveidīgam. Eksperti iesaka ēst 4 līdz 8 porcijas cieti saturošu dārzeņu nedēļā.
Ēd kartupeļus ar mizu. Tieši mizā ir vislielākais šķiedrvielu daudzums. Viens vidēja lieluma kartupelis ar mizu nodrošina 7% no ikdienas šķiedrvielu nepieciešamības. Tāpēc kartupeļus vislabāk ir cept ar mizu. Tas ir garšīgs un barojošs. Pievienojiet kartupeļiem svaigus salātus un nedaudz gaļas, un jums ir sabalansētas pusdienas.
Tā nu mēs sapratām, ka kartupeļos nav nekā briesmīga. Tāpat kā ar jebkuru citu produktu. Daudz svarīgāki ir līdzsvars un veselais saprāts. Reizēm var ēst savus iecienītākos frī kartupeļus, galvenais, lai viss būtu ar mēru. Ēdiet ar prieku un izbaudiet dzīvi!