PVD nāk klajā ar svarīgu paziņojumu, kas attiecas uz visiem dzīvnieku saimniekiem

Foto – Pexels

Sals ir pieņēmies spēkā! Gaisa temperatūra šonakt noslīdējusi krietni zem mīnuss 15 grādiem, bet dažās Latvijas vietās pat zem mīnuss 22 grādiem.

Tāpēc svarīgākais, kas šajās dienās jāatceras visiem mājdzīvnieku saimniekiem – parūpēties par saviem dzīvniekiem!

PVD  – būt atbildīgiem, rūpējoties par saviem dzīvniekiem.

Līdz cik grādiem suns drīkst tikt turēts ārā?

Foto – Pexels

Lai dzīvniekus pasargātu no aukstuma un sala iedarbības, suņu būdas ir jānosiltina. Būdas ieeja jāaizsedz ar vēju un aukstumu aizturošu „aizkaru”. Tas palīdzēs kaut nedaudz saglabāt un noturēt ķermeņa siltumu. Guļvietu ieteicams noklāt ar biezu kārtu salmiem, sienu vai sliktākajā gadījumā – biezu segu.

Aukstā laikā suņiem jādod kalorijām bagātāka barība un ēdienam jābūt vairāk, nekā parasti. Tāpat jāatceras, ka ūdens suņa bļodā šādos grādos sasalst ļoti ātri, tāpēc dzīvnieks ir jādzirda regulāri un jādod viņam silts ūdens.

Ja temperatūra noslīd zemāk par mīnus 20 grādiem, šādos laika apstākļos vismaz naktī dzīvniekiem jādod iespēja pārnakšņot telpās!

Jāparūpējas arī par lauksaimniecības dzīvniekiem!

Foto – Pexels

Arī lauksaimniecības dzīvnieku turētājiem jārūpējas par dzīvniekiem, nodrošinot tos galvenokārt pietiekamā daudzumā ar barību un ūdeni.

Lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekus dienests aicina aukstajā laikā atlikt dzīvnieku pārvadājumus vai situācijās, kad to nav iespējams atcelt, nodrošināt pārvadājuma laikā transportlīdzeklī papildus pakaišus, kas transportēšanas laikā pasargātu dzīvniekus no aukstā vēja un sala.

Leave a Comment