Populārākās kļūdas vārot zupas – tās paliek pliekanas un bezgaršīgas

Nav īsti svarīgi, kādu zupu gatavojat — ar gaļas buljonu vai liesu — tā jebkurā gadījumā var būt garšīga. Galvenais ir darīt visu pareizi un nesabojāt. Bet ir ļoti viegli kļūdīties un sabojāt garšu. Mēs jums pastāstīsim par visbiežāk pieļautajām kļūdām.

1. kļūda: atšķaida ar ūdeni

Vārot zupu, pat ja neizmantojat gaļas vai zivju buljonu, atcerieties, ka gatavošanas procesā ūdens nav jāpievieno. Garša tiek izskalota un, pievienojot ūdeni, zaudē savu bagātību. Vajag uzreiz pannā ieliet vajadzīgo ūdens daudzumu un zupu neatšķaidīt.

2. kļūda: spēcīga uguns

Jebkura zupa nedrīkst pārāk vārīties, pretējā gadījumā tā kļūst duļķaina, zaudē savu spilgto garšu, un dārzeņi kļūst pārcepti. Tāpēc, kad ūdens vai buljons zupai ir uzvārījies, jāsamazina siltums tuvāk zemākajam un jāvāra, pārāk nevārot.

3. kļūda: pārāk agri ievietojat dārzeņus

Zupa satur dažādas sastāvdaļas, katrai no tām ir atšķirīgs gatavošanas laiks. Pārvārot, sanāks bezgaršīgi dārzeņi un pārvārīti kartupeļi, duļķaina un neizteiksmīga zupa. Tāpēc dārzeņi jāpievieno atbilstoši gatavošanas laikam. Piemēram, ja lietojat jaunos kāpostus, tie jāpievieno pašās beigās, un, ja izmantojat pagājušā gada ražu, jāvāra apmēram 15 minūtes.

Jāpievieno arī zaļumi – visu beidzot.

4. kļūda: nav cepšanas

Mērces zupas garšai ļoti svarīgi ir augu eļļā cepti sīpoli un burkāni. Tas noteikti ir jāpievieno kāpostu zupai, borščam un citām zupām, ja, protams, jums garšo cepti sīpoli. Sīpolus un burkānus karamelizē uz vidējas uguns, sautējot sviestā, lai tiem piešķirtu grauzdētu, nedaudz karamelizētu garšu, kas piešķir zupai bagātību un dziļumu. Ceptus sīpolus un burkānus var pievienot arī krēmzupām, likt gan liesās zupās, gan zupās ar gaļu vai vistas buljonu.

Lasi vēl: Manas vecmāmiņas rožu kopšanas noslēpums, kas jāizdara aprīlī: jūsu rozes ziedēs kā pasakā visu sezonu

5. kļūda: vispirms pievienojiet sāli

Zupu labāk vārīt ar atvērtu vāku, lai kondensāts nesabojātu tās garšu, bet ar atvērtu vāku daļa šķidruma iztvaiko. Tāpēc zupu vārīšanas beigās sālī un apber ar pipariem, lai nepārsālītu.

Kad zupa ir vārīta, pievienojiet sāli un piparus, izslēdziet, pārklājiet ar vāku un ļaujiet nostāvēties apmēram desmit minūtes. Tādā veidā zupa sasniegs vēlamo garšu.