Lieli un sulīgi redīsi patīk jebkuram! It kā visu dari pareizi, bet raža kaut kā maza un neizskatīga. Vai nu viss aizgāja lapās, vai arī redīsi ir tik cieti, ka tos nevar sagriezt ar nazi.
Protams, šādu problēmu nevar ignorēt. Tas nozīmē, ka mums ir daži padomi, kā izvairīties no šāda iznākuma. Tikai dažas vienkāršas darbības, un redīsi būs lieli un sulīgi. Pats par sevi tas ir diezgan nepretenciozs.
Lieli redīsi
Kā citi cilvēki rīkojas? Siltumnīcā redīsus stāda tad, kad uz zemes vēl ir sniegs. Tad tos pārklāj siltumnīcā ar to pašu sniegu. Kad sniegs jau nokusis, dodas uz siltumnīcu, lai aplūkotu vai redīsi jau izauguši. Ja redīsi ir jau izauguši, jūs varat tos novākt. Tas ir, jums nav jāseko līdzi redīsu augšanai, kā tas ir ar citām kultūrām. Bet, diemžēl, tas ne vienmēr notiek. Un patiesībā, lūk, kāpēc.
Lielais redīss
Augsne
Var šķist, ka, pievienojot vairāk mēslojuma, redīsi pateiks tikai paldies. Bet tāpēc tas parasti izaug mazs un ciets. Tiem vispār nepatīk nekāds slāpekļa pārpalikums. Tāpēc pietiek ar augsnes sagatavošanu rudenī, un, ja tas jau ir izdarīts, tad nekādas papildu darbības ar augsni nav jāveic.
Mēslojums
Tajā pašā laikā, ja redīsus stādāt pirmo reizi un nezināt, kāda veida augsne tiem ir nepieciešama, tad pavisam loģiski būs pievienot nedaudz minerālmēslu. Kad augļi sāk augt, jūs varat mēslot augsni ar savienojumiem, kas ietver fosforu un kāliju.
Šķirne
Vislabāk izvēlēties agrīnās šķirnes. Daudzi dārznieki tiem dod priekšroku tikai tāpēc, ka agrie redīsi, šķiet, garšo maigāk. Kā zināms, vēlākais tiešām var būt diezgan “nepatīkams”, un ne visiem tas patīk. Agrās šķirnes izvēlas arī sakņu augšanas īpatnību dēļ.
Pagarināšana
Tiek uzskatīts, ka sakņu kultūra aug labāk, ja dienas gaišais laiks vēl ir īss un ārā ir vēss. Faktiski šī ir tieši aprīļa tēma, un tāpēc lielākā daļa īpašnieku dod priekšroku agrīnām šķirnēm. Otrā raža, ir grūtāka, redīsi vienkārši cenšas pārvērsties lapās.
Lasi vēl: Lai bietes būtu lielas un saldas, jums jāievēro tikai daži noteikumi
Laistīšana
Laistīt vajadzētu regulāri, bet bez fanātisma, lai augļiem nebūtu plaisu. Tajā pašā laikā mēs iesakām tos retināt. Bet tā ir standarta prakse, un tai nav nepieciešami atsevišķi komentāri. Jums vienkārši jāsāk to darīt aprīlī, nevis jāgaida, līdz izveidosies redīsi. Protams, arī laikam jābūt samērā siltam.
Vissvarīgākais ir nekad neuztraukties, ka kaut kas neizdosies. Citi augi ir prasīgāki, mēs parasti iesakām iemēģināt rokas ar redīsiem, jo tiem nepieciešama tikai minimāla iejaukšanās. Ja esi pieredzējis dārznieks, tad gaidām no Tevis praktiskus padomus, raksti komentāros!
Lieli redīsi nepavisam nav mīts, ja dejo pa siltumnīcu ar tamburīnu un tad gaidi pilnmēnesi, lai tam parādītu sauju sīknaudu. Tas ir joks, bet jūs varat mēģināt.