Lai bietes būtu lielas un saldas, jums jāievēro tikai daži noteikumi

Kā audzēt bietes? Gandrīz jebkurš dārznieks ir pārliecināts, ka šeit nav nekā sarežģīta. Tomēr, lai gan bietes tiek uzskatītas par nepretenciozu augu, lai iegūtu labu ražu, jums jāzina un jāievēro daži noteikumi. Pretējā gadījumā vieglprātīgs saimnieks nevarēs pacienāt savu ģimeni ar saldajām un garšīgām pašaudzētajām bietēm.

Kā audzēt bietes

Bietēm vislabāk piemērota irdena un barojoša augsne. Ir arī svarīgi ņemt vērā, ka šī sakņu kultūra mīl siltumu, tāpēc tā jāstāda labi sasildītā augsnē. Ja bietes veidojas aukstumā un temperatūrā, kas zemāka par 12 °C, tās ar laiku kļūst kokainas un pārtikā nederīgas.

Biešu stādīšanai jāizvēlas atklātas vietas. Fakts ir tāds, ka sakņu kultūrai ir nepieciešams siltums, kā arī spilgta un piesātināta saules gaisma. Garšīgu biešu audzēšana ēnā būs daudz grūtāka, pat ja būs izpildīti visi pārējie nepieciešamie nosacījumi.

Ir arī vērts atzīmēt, ka augsnei jābūt vidēji skābai. Skābumu var pārbaudīt, piemēram, izmantojot lakmusa papīru, ko viegli iegādāties jebkurā dārza veikalā. Ja augsnei nepieciešams atskābināt, to var izdarīt, izmantojot pelnu, krīta, kaļķa vai dolomīta miltus. Skābā augsnē bietes labi neaugs.

Pietiekams mitruma daudzums tiek uzskatīts arī par svarīgu punktu. Šeit jums jāatrod līdzsvars. Galu galā sliktas laistīšanas dēļ biešu mīkstums kļūst rupjš, kas negatīvi ietekmē tā garšu. Un ūdens pārpilnība padarīs sakņu kultūru neaizsargātu pret kaitēkļiem, un šādas bietes neizturēs tik ilgi.

Kļūdās arī dārznieki, kuri katru gadu stāda bietes vienā un tajā pašā vietā. Un tad šie cilvēki ir pārsteigti, ka saņēmuši dārzeņus, kas ir neizteiksmīgi gan pēc izskata, gan pēc garšas.

Lieta tāda, ka bietes labāk stādīt tur, kur pirms gada auga pupas, zirņi, arbūzi, ķirbji, kartupeļi vai tomāti. Un, ja dažos apgabalos tika audzēti kāposti, burkāni vai spināti, tad nākamos piecus gadus labāk tur bietes nestādīt.

Lasi vēl: Katrs dārznieks domā par savu komposta bedri; es pastāstīšu, kā sagatavot ideālo kompostu

Kā audzēt saldās bietes

Kad sakņu kultūra sāk aktīvi augt vasaras vidū, varat pievienot nātru infūziju. Starp citu, šis mājās gatavotais mēslojums ir lieliski piemērots gandrīz jebkurai dārza kultūrai, izņemot pākšaugus, sīpolus vai ķiplokus (tas nomāc šos augus).

Mēslojuma pagatavošana nav grūta. Vienkārši sasmalciniet jauno nātru zarus un lapas, ieberiet tās plastmasas vai koka traukā (metāla trauku labāk nelietot) un piepildiet ar siltu ūdeni. Maisiet katru dienu, un pēc divām nedēļām būs gatavs lielisks mēslojums dārzam.

Pēc mēslošanas ar nātrēm, dārznieki 2–4 nedēļas vēlāk uzklāj citu mēslojumu. Viss, kas Jums nepieciešams, ir 2 tases koksnes pelnu, ēdamkarote jūras vai akmens sāls un 10 litri ūdens. Šo maisījumu vienkārši uzber uz bietēm pie saknes.

Mēs ceram, ka šie vienkāršie padomi palīdzēs jums novākt lielisku lielo un saldo biešu ražu. Un no šāda sakņu dārzeņa pagatavot daudzus gardus ēdienus nav problēmu. Protams, var ticēt, ka bietes ir ļoti nepretenciozas, ka pietiek tās vienkārši iestādīt un izrakt… Bet vai ir vērts nopietni cerēt uz izcilu ražu?