Par Borisa un Ināras Teterevu fonda darbību Latvijā 2018. gadā

Borisa un Ināras Teterevu fonda (BITF) vadība pieņēmusi lēmumu pārskatīt darbības plānus 2018. gadam saistībā ar “ABLV Bank” darbības likvidāciju Latvijā. Labdarībai atvēlētie līdzekļi 2018. gada darbības nodrošināšanai atradās “ABLV Bank”, tāpēc šobrīd tie nav pieejami. BITF vadība gaida “ABLV Bank” likvidācijas procesa sākumu, kad būs iespējams veikt pārrunas ar likvidatoriem par termiņiem un līdzekļu pieejamību.

Ņemot vērā esošo situāciju, BITF pārskata savas ieceres 2018. gadā, veicot izmaiņas fonda plānotajā darbībā šogad, kā arī aktīvi strādā pie tā, lai esošā situācija atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz iesākto projektu gaitu fonda darbības virzienos. BITF ved pārrunas ar realizējamo projektu sadarbības partneriem, lai informētu par esošo situāciju un kopīgi rastu labākos risinājumus.

Šobrīd joprojām LTV skatītāji var baudīt labākās izrādes ciklā “Teātris.zip”, studiju gaitas turpina stipendiāti Latvijas Mākslas akadēmijā un Rīgas Stradiņa universitātē, norisinās lekciju cikls par laikmetīgās mākslas vēsturi “No miera baloža līdz jūras briesmonim”. 2018. gadā skanēs iestudējumi Latvijas Radioteātrī, raidījumi “Radio Mazā lasītava” un “Êķčæķūé āņīšķčê”. Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un pasniedzēji īstenos iecerētās studiju vizītes, un turpinās virkne citu projektu.

Pēc situācijas atrisināšanās ar līdzekļu pieejamību BITF definēs savas darbības prioritātes, jauno stratēģiju un modeli.

BITF astoņu gadu laikā īstenoto projektu rezultāti ir un būs pieejami ilgu laiku – restaurētā Rundāles pils, LU Botāniskā dārza labiekārtošana, uzstādītie mākslas objekti Rīgā turpinās priecēt gan Latvijas iedzīvotājus, gan mūsu valsts viesus. Raidījumu cikla “Teātris.zip” un Latvijas Radioteātra ietvaros veiktie ieraksti būs baudāmi sabiedrisko mediju platformās. Pozitīvs ieguldījums būs ilgi jūtams arī izglītības jomā, jo profesionālās gaitas turpina fonda stipendiāti medicīnā, mākslā un mūzikā.

Uzziņai

Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi 2010. gadā nodibināja labdarības fondu ar nolūku atbalstīt izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas. Labdarības fonds ir starptautisks un sniedz atbalstu labdarības projektiem arī ārpus Latvijas. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, UNESCO Latvijas Nacionālās komisija un biedrība „ICOMOS Latvija” 2011. gadā piešķīra fondam Kultūras mantojuma Gada balvas Īpašo balvu par mecenātismu. Izglītības un zinātnes ministrija Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 ietvaros pasniedza fondam Goda rakstu par kvalitatīvu darbu sabiedrības labā un nozīmīgu ieguldījumu brīvprātīgā darba attīstībā Latvijā. Astoņos darbības gados fonds atbalstījis teju 950 projektus 10 pasaules valstīs, labdarībā ieguldot miljoniem eiro.

Leave a Comment