Maijā pat jaunākās un spēcīgākās narcises nozied, atstājot tikai tukšus kātus un lapas. Daži dārznieki steidz izņemt atliekas no puķu dobes. Citi atstāj nokaltušos augus “kā ir”, atstājot tos dabas pārziņā.
Abas stratēģijas var būt kaitīgas. Šiem ziediem ir nepieciešama kompetenta, bet neuzbāzīga aprūpe, lai nākamajā gadā ziedētu bagātīgi. Tāpēc noskaidrosim, ko darīt ar narcisēm pēc to ziedēšanas
Nokaltuši ziedi jānogriež ar asu un dezinficētu instrumentu. Atstājiet tikai pāris milimetrus stublāju virs zemes. Ja vēlaties iegūt narcišu sēklas, tad jums ir jāatstāj ziedu kāti.
Bet jums nav nepieciešams pieskarties zaļajām lapām. Pat pēc novīšanas tie veic svarīgu funkciju – uzkrāj barības vielas un “pārvieto” tās uz sīpoliem. Ja jūs tos nogriežat pārāk agri, sakņu sistēmai nebūs pietiekami daudz barības līdz nākamajam gadam. Tikai pēc tam, kad lapas ir kļuvušas dzeltenas, tās var noņemt – tās ir izpildījušas savu lomu.
Arī narcišu kopšana pēc ziedēšanas ietver to pārklāšanu ar mulču. Apkaisiet stādīšanas vietu ar zāģu skaidām, priežu skujām vai salmiem, lai sīpoli būtu mitri un silti līdz nākamajam pavasarim.
Ko darīt ar narcišu sīpoliem pēc ziedēšanas
Maijā dārzniekus moka domas par to, vai sīpoli izrakt. Jautājums par to, ko darīt ar narcisēm pēc ziedēšanas, ir atkarīgs no šķirnes vērtības un laika apstākļiem.
Atstājot sīpoliņu zemē, pastāv risks, ka tas sapūs līdz nākamā gada pavasarim. Tāpēc, ja platība bieži ir mitra vai jūs novērtējat šo šķirni, labāk ir izrakt sakni, nosusināt un atstāt sausā, vēsā vietā. Pēc tam oktobrī stādiet vēlreiz un mulčējiet.
Sīpolus var atstāt, ja puķu dobe labi izžūst un neuzkrājas ūdens. Parastās, neeksotiskās narcises labi panes atrašanos zemē visu gadu. Tāpēc, ja ir piemēroti apstākļi dārzā, galvenokārt mazs mitruma līmenis, tad sīpolus nav jāizrok.