Vai esat ievērojuši, ka dažreiz, pat regulāri laistot, gurķi aug gausi un raža varētu vēlēties daudzkārt labāku? Lieta tāda, ka šiem augiem ir nepieciešams ne tikai ūdens, bet arī īpaša pieeja “saziņai”.
Jūs patiešām nepārkausējāties. Gurķiem ļoti patīk, kad ar viņiem runā, bet tas nav galvenais. Noslēpums ir tajā, kā jūs veidojat gurķu krūmu.
Lielākā daļa dārzkopju ļauj saviem augiem augt pašiem, bet velti. Mēģiniet sākt formēt galveno stublāju pēc piektās lapas, noņemot vairākas lapas – tas stimulē sānu dzinumu augšanu, kur veidojas līdz 70% olnīcu.
Stādot, neaizmirstiet par nātru un banānu mizas “sviestmaizi” iedobes apakšā – šis mēslojums piesātinās augsni ar kāliju un slāpekli, padarot augļus kraukšķīgus un saldus.
Un gurķi arī mīl pienu. Laistiet tos ar šķīdumu (1 glāze uz spaini ūdens) reizi divās nedēļās – tas pasargās no miltrasas un paātrinās augšanu.
Bet tas vēl nav viss! Lai iegūtu patiesi rekordlielu ražu, izmēģiniet gurķu nakts spa procedūru. Pēc saulrieta apsmidziniet lapas ar siltu ūdeni, kam litrā pievienoti 1 tējkarote jodētais sāls. Augam būs sajūta, ka tiek imitēti rasas pilieni, kurs augs tik ļoti mīl.
Un, ja pamanāt, ka olnīcas kļūst dzeltenas un nokrīt, nekavējoties sarīkojiet tām “cukura ballīti” – izšķīdiniet ēdamkaroti medus litrā ūdens un ielejiet to zem saknēm. Tas piesaistīs bites un kamenes, kas uzlabos apputeksnēšanu.
Un nesteidzieties izmest aizaugušos gurķus. Sagrieziet tos gabalos, aprpciet starp rindām – tie sāks pūt, izdalot oglekļa dioksīdu, kas darbojas kā dabisks jaunu augļu augšanas stimulators.
Starp citu, ja blakus gurķiem stādīsit dilles vai kliņģerītes, aizmirsīsiet par laputīm un zirnekļa ērcītēm – šie augi kļūs par jūsu bezmaksas miesassargiem.