Foto: Pixabay
Daudzi autovadītāji saskaras ar diskomfortu, vadot automašīnu, īpaši tālākos braucienos- izrādās ir svarīgi pareizā leņķī noregulēt automašīnas krēslu
Bieži var dzirdēt sūdzības par tirpšanu, muguras un roku smaguma sajūtu un citām nepatīkamām sajūtām. Prakse rāda, ka daudzi autovadītāji nepareizi noregulē sēdekli, kā rezultātā rodas šīs problēmas. Ievērojot dažus vienkāršus noteikumus, var panākt optimālu sēdēšanas pozīciju. Raksts būs noderīgs? Neaizmirstiet uzlikt “patīk”!
Neapšaubāmi, vadītāja komforts lielā mērā ir atkarīgs no automašīnas īpašībām. Dažos modeļos ir pieejamas daudzas sēdekļa regulēšanas iespējas, kas ļauj pielāgot pozīciju ķermeņa īpatnībām. Budžeta klases automašīnām parasti ir tikai trīs regulēšanas iespējas: attālums līdz stūrei, sēdekļa pozīcijas augstums un atzveltnes slīpums. Tomēr pat šajā gadījumā ir iespējams panākt labu rezultātu.
Foto: Pixabay
Iesēžamies automašīnā un iedarbinām dzinēju, pēc kā pārbaudām bremžu sistēmu, lai pedālis kļūtu stingrs. Pirmajā posmā regulējam sēdekļa attālumu attiecībā pret stūri. Vislabāk to darīt, ņemot vērā bremžu pedāli: nospiežot to ar maksimālu spēku, ceļgalam nevajadzētu pilnībā iztaisnoties. Pretējā gadījumā ārkārtas bremzēšanas gadījumā vadītājs nejutīs pedāļa spiedienu. Ja ceļgali ir izstiepti, tad sēžat pārāk tālu.
Ideāli, ja leņķis starp augšstilbu un apakšstilbu ir 110°. Šādā pozīcijā tiek nodrošināta laba cirkulācija, kas novērš kāju tirpšanu tālākos braucienos. Kad kreisā kāja netiek izmantota, to ieteicams novietot uz speciālas platformas. Tas palīdz izvairīties no nejaušas sajūga nospiešanas automašīnām ar automātisko pārnesumkārbu, kā arī nodrošina papildu balsta punktu ārkārtas bremzēšanas gadījumā.
Foto: Pixabay
Optimālais atzveltnes slīpuma leņķis ir no 95° līdz 110°. Šeit vadītājam jāvadās pēc ķermeņa pozīcijas attiecībā pret stūri. Turot stūri “plkst. 2 un 10” pozīcijā, elkoņa leņķim jābūt apmēram 120°. Pārāk izstieptas rokas radīs to tirpšanu ilgākos braucienos. Arī taisns leņķis elkonī izraisa diskomfortu, tāpēc svarīgi atrast zelta vidusceļu.
Lai sasniegtu optimālu rezultātu, izmantojiet visas iespējamās regulēšanas iespējas. Daudzām automašīnām stūres rats ir regulējams gan augstumā, gan izvirzījumā. Vienlaikus regulējiet arī sēdekļa augstumu. Precīzu leņķi kājās un rokās vizuāli noteikt ir grūti, bet pat aptuvens atbilstības līmenis ieteikumiem jau sniegs labu rezultātu.
Foto: Pixabay
Īpašu uzmanību pievērsiet galvas balsta novietojumam. Tam jāatrodas ne tālāk par trim centimetriem no pakausīša. Galvas balsts ne tikai nodrošina komfortu braukšanas laikā, bet ir arī svarīgs drošības elements. Ja, strauji kustoties galvai, galvas balsts ir pārāk tālu, pastāv spēcīga trieciena risks, tāpēc nepieciešamības gadījumā pielāgojiet tā slīpumu.
Šo reti kurš ievēro, diemžēl. Ikdienā braucam galvu turot pat sprīža attālumā no galvas balsta. To vajadzētu labot. Darot to ikdienā, radīsies pieradums un pēc laika tas jau būs automātiski.
Daudzi vadītāji sūdzas par jostasvietas sāpēm, ko izraisa šīs muguras daļas nepietiekama atbalsta nodrošināšana. Ja sēdeklī ir iebūvēts jostasvietas balsts, to vajadzētu noregulēt tā, lai tas atrastos jostas apvidū un atkārtotu muguras dabisko izliekumu. Ja sēdeklis nav aprīkots ar balstu, var iegādāties speciālu spilvenu, izvēloties to pēc piemērota izmēra.
Foto: Pixabay
Lasi vēl: Neizmet mauriņa nopļauto zāli, bet izmanto to, lai vasarā nav jāuztraucas par dārza ravēšanu
Atcerieties, ka pareiza sēdekļa pozīcija ne tikai uzlabo braukšanas komfortu, bet arī ievērojami palielina drošību uz ceļa. Veltot dažas minūtes sēdekļa un stūres regulēšanai pirms katra brauciena, jūs rūpējaties gan par savu labsajūtu, gan veselību ilgtermiņā.
Grūtāk ir ja vienu auto mašīnu dalāt uz diviem. Tad katru reizi pārsēžoties jāregulē krēsls no jauna un tas rada papildus apgrūtinājumu. Jaunākiem modeļiem ir iespēja saglabāt krēsla pozīciju un tas ir ļoti liels pluss. Bet ja nav tādas iespējas, atceries katru reizi rūpīgi noregulēt pareizu sēdekļa pozīciju. Pat nelielas izmaiņas var radīt būtisku atšķirību