Kur neuzglabāt olas, ja vēlaties, lai tās ilgāk uzglabātos svaigas un nezaudētu izteikto garšu

Ir gadījies iekosties auglī vai nomizot vārīto olu, tikai lai konstatētu, ka tā ir sabojājusies vai bez garšas. Ir nepatīkami, kad ēdiens nebojājas tik ilgi, kā cerēts

Īpaši tad, ja tas tikko iegādāts svaigs no veikala. Bieži vien tas ir atkarīgs no tā, kur un kā mēs uzglabājam pārtiku — un tas ne vienmēr ir intuitīvi saprotams.

Tādi eksperti kā kulinārijas rakstniece Kimbra Holande (Kimberly Holland) atgādina, ka daži pārtikas produkti labāk saglabājas ledusskapī, bet citi – uz virtuves letes vai pieliekamajā. Pareiza uzglabāšana var nodrošināt, ka jūsu produkti, olas un daudz kas cits saglabājas svaigs un garšīgs daudz ilgāk, nekā varētu domāt.

Kāpēc olu uzglabāšana ledusskapja durvīs saīsina to derīguma termiņu

Viena no biežākajām kļūdām pārtikas uzglabāšanā ir olu novietošana ledusskapja durvīs. Lai gan tas var šķist ērti, temperatūras svārstības katru reizi, kad durvis tiek atvērtas un aizvērtas, ievērojami samazina olu svaigumu un izturību. Tā vietā olas un citi piena produkti jāglabā aukstākajā ledusskapja daļā — parasti vidējā vai apakšējā plauktā, kur temperatūra ir vienmērīgāka.

Šī nelielā izmaiņa var radīt lielu atšķirību. Es agrāk ieraduma pēc glabāju olas durvīs, bet tās bojājās daudz ātrāk, nekā gaidīts. Kad pārcēlu tās uz galvenajiem ledusskapja plauktiem, pamanīju, ka tās saglabājas labas vairākas nedēļas ilgāk, ietaupot gan līdzekļus, gan pārtikas izšķērdēšanu.

Kā ilgāk saglabāt svaigus kartupeļus, ķiplokus un sīpolus

Vai tev ir gadījies izņemt no ledusskapja maisiņu ar kartupeļiem un konstatēt, ka tie ir savītuši vai lipīgi? Tas notiek tāpēc, ka aukstums izraisa mitruma zudumu un cietes pārvēršanos cukurā, kas maina gan garšu, gan konsistenci. Labākā vieta kartupeļu uzglabāšanai ir pieliekamais vai skapis ar istabas temperatūru un labu gaisa cirkulāciju. Ja esi tos jau turējis ledusskapī, pirms gatavošanas ļauj tiem sasilt līdz istabas temperatūrai.

Ķiploki, īpaši ja iegādāti lielā daudzumā, labi saglabājas saldētavā. Var sasaldēt veselas galviņas vai nomizotas daiviņas, ietītas folijā vai ievietotas slēgtā traukā — tas atvieglo to sasmalcināšanu vēlāk. Alternatīvi, ķiplokus var glabāt sausā, tumšā pieliekamajā, līdzīgi kā kartupeļus.

Sīpoli prasa īpašu uzmanību, jo to spēcīgā smarža nāk no sēra savienojumiem, kas viegli pārnesas uz citiem produktiem. Veseli sīpoli jāglabā vēsā, sausā un tumšā vietā ārpus ledusskapja. Pēc griešanas sīpols cieši jāietin pārtikas plēvē un jāliek ledusskapī. Veseli sīpoli šādi uzglabāti var saglabāties līdz 30 dienām.

Lasi vēl: Mūsdienu klasika – skābēti kāposti vācu gaumē, kas gatavi 24 stundu laikā

Svaigu garšaugu, tomātu un gurķu uzglabāšanas noslēpumi

Svaigu garšaugu uzglabāšana var būt sarežģīta. Kimbra Holande iesaka ietīt garšaugu kātiņus mitrā papīra dvielī, ievietot tos aizveramā plastmasas maisiņā un glabāt ledusskapī. Ik pēc pāris dienām ieteicams mitro dvieli atjaunot, lai saglabātu svaigumu. Taču baziliks ir izņēmums — tas necieš aukstumu. Baziliku vislabāk turēt istabas temperatūrā, glāzē ar ūdeni kā pušķi, lai tas nenovīstu.

Lasi vēl: Rozmarīna un cepamās sodas tandēms, kas sniedz lieliskas priekšrocības matu kopšanā

Tomātus sākotnēji nedrīkst turēt ledusskapī, jo aukstums atņem tiem gan tekstūru, gan garšu. Glabā tos istabas temperatūrā, līdz tie pilnībā nogatavojas. Kad tie ir gatavi, tos drīkst ievietot ledusskapī, bet ne ilgāk kā uz divām dienām, lai tie nekļūtu pārāk mīksti.

Daudzi cilvēki glabā gurķus aukstumā, taču tas faktiski paātrina to bojāšanos. Vislabāk gurķus uzglabāt sausā virtuves stūrī, prom no augļiem, kas izdala etilēnu, piemēram, banāniem, melonēm vai tomātiem, jo šie gāzes paātrina nogatavošanos un bojāšanos.

Laika veltīšana šo pārtikas uzglabāšanas padomu apguvei un ieviešanai var būtiski ietekmēt to, cik ilgi jūsu pārtika saglabājas svaiga un garšīga. Vai esi mēģinājis mainīt, kur glabā olas vai kartupeļus? Kāds bija lielākais pārsteigums, ko piedzīvoji? Dalies ar saviem novērojumiem un padomiem komentāros — ar prieku dzirdēsim tavu pieredzi!