Katram pieredzējušam dārzniekam jāzina, ka, barojot šos augus ar pelniem, tie atalgos jūs ar dāsnu ražu

Tā kā daudzi dārznieki pakāpeniski atsakās no mākslīgā minerālmēslojuma, viņiem ir jāmeklē alternatīva un jāpāriet uz organisko augsnes bagātināšanu dārzā.

Pelni ir viens no vienkāršākajiem un pieejamākajiem mēslošanas līdzekļiem. Augus, kuriem patīk pelni, nav iespējams uzskaitīt visus uzreiz. Jo dabā ir liels daudzums lauka, dārza kultūru un istabas puķu, kas pateiksies par pelnu mēslojumu ar sulīgu ziedēšanu un bagātīgu augļu ražu.

Augi, kuriem patīk pelni

Koka pelnus no kamīna un krāsns vislabāk izmantot kā mēslojumu. Varat arī izmantot ugunskura paliekas pēc sausu zaru un augu stublāju sadedzināšanas. Lai iegūtu tik brīnišķīgu mēslojumu, jums vienkārši jāsavāc organisko materiālu sadegšanas procesā atlikušie pelni maisos un jāuzglabā sausā veidā.

Pelni satur kāliju, kalciju, fosforu un citus noderīgus elementus. Tie ir nepieciešami augu pilnīgai attīstībai. Pelni palīdz kontrolēt noteiktu sēnīšu, piemēram, melnās kājas, miltrasas vai sakņu izplatību krustziežu dārzeņos.

Ja pelnus mīlošus augus baro ar sausiem pelniem vai ar to palīdzību sagatavotu šķīdumu, tie tik ļoti nebaidīsies no vēlīnās puves. Pelni ievērojami samazina augsnes skābumu. Ar pelnu palīdzību jūs varat atvairīt kaitīgos kukaiņus, kas gatavojas mieloties jūsu dārzā.

Lasi vēl: Kāpostgalvas neveidosies: ko nedrīkst stādīt blakus kāpostiem

To augu saraksts, kuriem patīk pelni, ir bezgalīgs. Tie ir kāposti, gurķi, tomāti, paprika, baklažāni un cukini. Šī barošana ir piemērota arī ķirbjiem, ķiplokiem, sīpoliem, salātiem, dillēm, pētersīļiem, pupiņām un zirņiem.

Ar pelniem varat barot bietes, kartupeļus, burkānus, zemenes, meža zemenes, vīnogas un avenes. Turklāt pelni lieliski apaugļo jāņogas, ērkšķogas, plūmes un rozes.

Mēslojuma lietošanas metodes

Pelnus var izkaisīt virs dārza dobes ar daudzumu 100 g uz 1 kvadrātmetru pirms augsnes izrakšanas rudenī vai pavasarī. Stādīšanas laikā pievienojiet pelnus tieši bedrē vai vagā. Nākotnē jūs varat apkaisīt pelnus starp rindām vai augsni zem augiem.

Jūs varat barot augus ar šķīdumu. Lai to pagatavotu, ūdenim pievieno pelnus ar daudzumu 1 glāze uz 10 litriem šķidruma. Šķīdumu labi samaisa, dod laiku, lai tas sasilst un ievilkties, un pēc tam laista ar to augsnē pašā saknē.

Ja laiks atļauj, pelnus tvaicē ar verdošu ūdeni un iepilda vairākas dienas, neaizmirstot regulāri maisīt. Tādā veidā labvēlīgie elementi no pelniem pēc iespējas vairāk izšķīst ūdenī un tos var ātri absorbēt augu saknes.

Dobju mēslošanas ar pelniem iezīmes

Pelnus nav ieteicams lietot kopā ar kūtsmēsliem, vistas izkārnījumiem vai no tiem pagatavotiem šķīdumiem. Pārtraukumam starp mēslošanu ar slāpekļa mēslojumu un pelniem jābūt vismaz mēnesim. Tā kā pelni spēj samazināt augsnes skābumu, tie nav piemēroti augu mēslošanai, kas dod priekšroku skābākai augsnei.

Lasi vēl: Burkāni būs mazi un rūgti: ko nevajadzētu stādīt blakus burkāniem

Pietiek reizi divos gados bagātināt augsni ar pelniem, jo ​​šis mēslojums var sadalīties 4 gadus.

Ja jums rūp savu tuvinieku un sava veselība, tad jums vajadzētu ēst pēc iespējas veselīgākos dārzeņus un augļus, kas audzēti ar organisko mēslojumu. Lai augsne dārzā būtu auglīga, izmantojiet dabisko mēslojumu. Piemēram, koksnes pelni, kūtsmēsli, vistas kūtsmēsli, karbimīds, komposts, raugs, kafijas biezumi un tamlīdzīgi.

Tad jūs varat novākt bagātīgu un garšīgu ražu!