Kas steidzami jādara ar zemenēm pēc sniega, lai iegūtu rekordlielu ražu: 3 vienkārši soļi

Pavasaris ir laiks, kad ikviens dārznieks saskaras ar vēl vienu uzdevumu: kā sakārtot zemenes pēc ziemas sniega. Vai jums šķiet, ka jūs visu zināt? Iespējams, es jūs pārsteigšu. Dalīšos ar savu personīgo pieredzi, ar grūtībām, kuras nācās pārvarēt, un beigās atklāsim noslēpumu, kā panākt, lai raža patiešām kļūtu par rekordu. 

Gatavošanās pavasara aprūpei: kāpēc biostimulanti ir Dieva dāvana?

Vai zinājāt, ka pavasarī augam ir ļoti svarīgi atgūt spēkus pēc ziemas? Šeit talkā nāk biostimulatori augu augšanai un ziedēšanai. Tā nav tikai “burvju nūjiņa”, bet gan zinātniski pierādīts veids, kā aktivizēt reģenerācijas procesus un paātrināt augšanu. Tiklīdz es sāku lietot šādu biostimulantu, zemenes burtiski atdzīvojās manu acu priekšā. Es pasūtīju Ozon un Wildberries. Tagad pāriesim pie trim svarīgiem soļiem, kas jāveic, lai pavasarī jūsu zemenes priecētu ne tikai ar veselīgām lapām, bet arī ar rekordlielu ražu.

1. solis: pareiza zemeņu atvēršana

Tiklīdz sniegs ir izkusis, pirmais, kas jādara, ir jānoņem nojume, ja to izmantojāt ziemā. Daudzi cilvēki pieļauj kļūdu, ka zemenes atver pārāk agri vai, gluži pretēji, kavē šo procesu. Agrā pavasarī zemenes var atvērt, kad temperatūra pastāvīgi ir virs 5 °C. Atcerieties, ka saknes vēl nav gatavas pēkšņām temperatūras izmaiņām, un nakts salnas var būt postošas.

Mans padoms:

Pārbaudiet dobju stāvokli. Ja augsne ir pārāk mitra, ļaujiet tai nedaudz izžūt, pirms pilnībā noņemat segumu. Izvairieties no ūdens stāvēšanas ap sakņu sistēmu, citādi pavasarī tas zemenēm ir kaitīgi.

2. solis: Kā barot zemenes pavasarī: pārbaudīta recepte

Zemeņu mēslošana pavasarī ir brīdis, kad jārīkojas apzināti. Nav vērts mest zemē visu, kas šķiet noderīgs. Pirmkārt, augam ir nepieciešams slāpeklis, lai sāktu augt lapotne. Pavasarī zemeņu mēslošanai izmantoju organisko mēslojumu, bet nekad neaizmirstu, cik svarīgi ir mikroelementi.

Mans mēslošanas kompozīcijas piemērs:

Humusa un pelnu infūzija. Uz 10 litriem ūdens – 1 kg humusa un 200 g koksnes pelnu.
Vistu mēsli. Atšķaidiet to ar ūdeni proporcijā 1:20, lai nesadedzinātu saknes.
Pievienojiet nedaudz kālija sāls. Tas palīdz stiprināt sakņu sistēmu.

Lasi vēl: Kāpēc kurpēs jāliek lauru lapas – šo triku ir vērts atcerēties un izmantot

Šeit ir svarīgi atcerēties, ka mēslojums jālieto mitrā augsnē, lai nebojātu augus. Zemeņu mēslošana pavasarī ir aktīvas augšanas atslēga, taču mēslojuma pārbagātība var kaitēt.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..

Leave a Comment