Kādu dienu mēs ar māsu sarīkojām konkursu, lai noskaidrotu, kurš varētu nosaukt visvairāk ēdienu no rīsiem. Mēs sākām ar nosaukumiem un beidzām ar debatēm: vai pirms vārīšanas vajadzētu mērcēt rīsus? Šeit mūsu viedokļi radikāli atšķīrās, gandrīz novedot pie strīda. Fakts ir tāds, ka mana māsa pirms vārīšanas rīsus izmērcē sālsūdenī un pārliecina mani, ka tas ir jādara tā, nevis citādi. Es rīsus nemērcēju ilgu laiku, bet tikai rūpīgi noskaloju zem tekoša ūdens.
Mēs vienojāmies par vienu: jums ir jāiegādājas augstas kvalitātes graudaugi, rīsu graudiem jābūt skaistiem un nebojātiem, un šķeltos rīsus labāk neizmantot.
Vai vajadzētu mērcēt rīsus?
Tātad, pirmkārt, par to, kā rīsi tiek mērcēti. Ūdeni uzkarsē līdz 60 grādu temperatūrai, kārtīgi pasālī un pārlej rīsiem 2–4 stundas. Mērcēšanas laiks ir atkarīgs no graudaugu veida. Nevar izmantot verdošu ūdeni, jo tad rīsi vienkārši iztvaikos, un plova vietā būs jāvāra kāpostu tīteņi!
Tiek uzskatīts, ka rīsus vislabāk mazgāt tikai sālītā un karstā ūdenī, lai noņemtu tajos esošo cieti. Galu galā tā ir ciete, kas pārvērš plovu rīsu putrā. Un jo mazāk tā paliks rīsos, jo trauks izrādīsies drupanāks. Lai nebūtu jāmērcē pārāk ilgi, varat izvēlēties rīsus ar mazāku cietes daudzumu.
Kā mazgāt rīsus
Nomazgājiet rīsu graudus zem tekoša ūdens. Atkarībā no tā, kas jums ir, varat izmantot gan siltu, gan aukstu krāna ūdeni. Piepildiet rīsus ar ūdeni un ļaujiet nogaidīt, kamēr gatavojat dārzeņus vai cepsiet gaļu. Šis laiks ir pietiekams, lai trauks nesaliptu kopā.
Piena putrai, kāpostu tīteņiem un kotletēm izmantoju apaļos rīsus, bet plovam garengraudu rīsus. Basmati, indica vai jasmīna rīsi dabiski satur zemu cietes procentuālo daudzumu, un tas ir panākumu atslēga, un ievērojami palielinās iespēja pagatavot drupanu. Tvaicēti rīsi ir ideāli piemēroti plovam, un viņi saka, ka tie ir veselīgāki par baltajiem rīsiem.
Turpinājums nākošajā lapā…