Kāpēc dažām sievietēm uz vecumu aug ūsas un bārdas, kas izskatās kā vīriešiem?

Izteikta biezu matiņu parādīšanās norāda uz izmaiņām, kas notiek organismā. Nevēlamo veģetāciju uz sejas var likvidēt ar mehānisku darbību vai ar medikamentu palīdzību.

Kāpēc sievietēm uz vecumu var parādīties ūsas un bārda

Ķermenis darbojas pilnīgā harmonijā, kad visi orgāni ir vērsti uz nepieciešamo vielu ražošanu. Jebkuras svārstības atspoguļojas cilvēka veselībā vai izskatā. Īpaši tas attiecas uz vecuma izmaiņām, kad notiek hormonu pārstrukturēšanās.

Vecākām sievietēm aug ūsas un bārdas, jo to ietekmē menopauze. Menopauzes laikā olnīcu darbība nomierinās, tāpēc veidojas mazāk estrogēnu. Testosterona daudzums sāk dominēt, un tieši tas ir atbildīgs par vīrišķīgām iezīmēm izskatā. Šāds periods var iestāties 45-55 gadu vecumā.

Sievietēm uz sejas un ķermeņa vienmēr ir mati, bet tie ir ļoti plāni un neuzkrītoši, kas vairāk atgādina pūkas. Folikulus uz noteiktu laiku ierobežo estrogēnu ražošana, bet, ja līdzsvars tiek izjaukts, androgēni veicina to deģenerāciju. Matiņi kļūst cieti un tumši, tāpēc ir pamanāmāki.

Ne tikai vecāka gada gājuma sievietes var skart tāda neērtība kā ūsu un bārdas parādīšanās. Nevēlama veģetācija parādās arī visā ķermenī vai tā daļās arī jaunām sievietēm 25 gadu vecumā vai nedaudz vēlāk. To var ietekmēt ģenētiska nosliece, piederība noteiktai tautībai, liekais svars un citi nelabvēlīgi faktori.

Atbrīvoties no ūsām un bārdas sievietes var vairākos veidos:

Skūties – šī ir visvienkāršākā metode, bet ne pārāk noderīga. Apmatojums ik dienas ataugs un kļūs rupjāks un tumšāks, tāpēc tie kļūs pamanāmāki;

Epilācija ar lāzeru: ar dažiem seansiem var pilnībā un uz ilgu laiku atbrīvoties no matiņiem;

Fotoepilācija: viegla metode ūsu noņemšanai, kad sieviete nejūt pašu procesu, bet būs nepieciešamas vairākas procedūras, lai iegūtu gaidīto rezultātu;

Elektroepilācija: procedūra var radīt diskomfortu, bet tā palīdz iznīcināt folikulus. Tas paildzina laiku, kad par ūsām un bārdu var aizmirst.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā! 

Pievienot komentāru