Kāpēc krāsoti mati kļūst dzelteni un kā pagarināt vēsā toņa mūžu?

Vēsi blondais matu tonis ir viena no krāsu tendencēm, kas valdīs šajā un nākamajā sezonā. Tomēr šis tonis mēdz diezgan ātri dzeltēt!

Kāpēc uz matiem parādās dzeltenums

Lielākā daļa “krāsotu blondīņu” saskaras ar matu nokrāsas dzeltēšanu. Galu galā nereti gadās, ka kādu laiku pēc friziera apmeklējuma, kurš piešķīris šķipsnām vēsu toni, krāsa pakāpeniski izskalojas un pāriet siltā, dažkārt pat dzeltenā tonī.

Galvenais vēsā toņa sasilšanas iemesls ir dabiskais pigmentācijas process. Tāpat ir vērts zināt, ka matiem ir raksturīgi silti toņi, tāpēc dzeltenuma parādīšanās uz matiem ir neatgriezenisks process. Tomēr, lai cīnītos ar šo sarežģīto uzdevumu, ir daudz dažādu kosmētikas līdzekļu.

Nākamais faktors, kas ietekmē nokrāsas sasilšanu, ir kosmētikas pigmentu noturība, kā arī pašu matu šķipsnu stāvoklis. Ja mati ir sausi un bojāti, ļoti poraini, krāsa izskalojas vēl ātrāk, atstājot noturīgāku dzeltenu krāsu.

Un vēl viens svarīgs faktors, kas ietekmē auksti blondā toņa saglabāšanos, ir matu mazgāšanas biežums, šampūna sastāvs, kā arī ūdens kvalitāte un temperatūra.

Kā saglabāt vēsi blondo krāsu

Jo bojātāki vai poraināki ir jūsu mati, jo mazāk baudīsiet elegantus vēsus blondus toņus. Par laimi, šo procesu var ievērojami palēnināt. Ir vairāki veidi, kā to izdarīt.

Blondiem matiem paredzētajiem mazgāšanas līdzekļiem vajadzētu saturēt dabiskas vielas vai sastāvdaļas ar balinošām īpašībām, lai krāsa laika gaitā nedzelētu.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā! 

Pievienot komentāru