Kādus banānus vislabāk iegādāties

Banāniem piemīt pretskābes īpašības. Tas palīdz atbrīvoties no grēmas un skābes refleksa. Tikai viens apēsts banāns var sniegt jūtamu atvieglojumu.

Banāni palīdz pazemināt asinsspiedienu. Tā kā banānos ir daudz kālija, bet maz nātrija, tie ir lielisks insulta vai infarkta profilakses līdzeklis. Banāni ir sirdij veselīgs ēdiens.

Lasi vēl: Dārgā vīramāte, es uzaicinu jūs uz mūsu šķiršanos

Tie dod papildu enerģiju. Ja pirms treniņa apēdat 1-2 banānus, tas jums sniegs papildu enerģijas devu stundu ilgam intensīvam treniņam. Banānos esošo ogļhidrātu zemais glikēmiskais indekss, vitamīni un minerālvielas palielina organisma izturību, bet kālijs novērš muskuļu krampjus.

Banāni labvēlīgi ietekmē mazasinību. Tie satur nepieciešamo devu dzelzs, kas stimulē sarkano asinsķermenīšu un hemoglobīna veidošanos un tādējādi palielina asinsriti.

Banānus var ēst bez ierobežojumiem, pat ja ciešat no kuņģa čūlas. To mīkstā konsistence apņem kuņģi un pasargā to no kodīgām skābēm.

Banāni palīdz pārvarēt depresiju. Tas ir tāpēc, ka tajos ir liels daudzums triptofāna, ko mūsu organisms pārstrādā serotonīnā (“laimes hormonā”). Serotonīns ir smadzeņu neirotransmiters. Tas palīdz cilvēkam atslābināties, justies laimīgam un vienkārši uzlabo garastāvokli.

Banāni palīdz uzlabot gremošanu. Un tiem ir arī caurejas efekts. Tas viss tāpēc, ka tajos ir daudz šķiedrvielu, kas stimulē regulāru zarnu kustību un sniedz atvieglojumu aizcietējumu gadījumā. Tie palīdz regulēt cukura līmeni asinīs. Tajos ir arī daudz B grupas vitamīnu, kas nomierina nervu sistēmu un palīdz atslābināties.

Tie palīdz termoregulēt organismu. Banānu ēšana karstā dienā var palīdzēt pazemināt ķermeņa temperatūru. To pašu var darīt, piemēram, saaukstēšanās gadījumā.

Pievienot komentāru