Ja gadās, ka kāds no mājiniekiem nejauši nosmērē tapetes, nav jēgas panikot, rēķinot, cik izmaksās pārlīmēšana vai krāsošana.
Vispirms mēģināsim iztīrīt tapetes, īpaši tāpēc, ka mums ir 5 veidi, kā to izdarīt.
Sagatavošanās pirms tīrīšanas
Vispirms ir svarīgi precīzi noskaidrot tapešu veidu: piemēram, papīra vai flīzelīna tapešu tīrīšana ļoti atšķiras no vinila pārklājuma atjaunošanas.
Kā uzzināt, vai ir vai nav iespējams izmantot konkrētu tīrīšanas līdzekli un parasti tīrīt tās ar ūdeni? Pēc marķējuma, kas norādīts uz katra ruļļa.
Ja kāda iemesla dēļ marķējuma nav vai jums joprojām ir šaubas, tad izvēlieties nelielu vietu uz sienas, kas nav redzama ar neapbruņotu aci (piemēram, aiz krēsla vai dīvāna), noslaukiet to ar ziepju šķīdumā samērcētu sūkli (varat pievienot speciālu šķīdumu vai vienkārši šampūnu). Ja pēc šādas iedarbības raksts uz tapetēm palicis nevainojamā stāvoklī, tās var mazgāt. Atliek tikai noteikt, ar ko tieši – atkarībā no piesārņojuma pakāpes un sienu pārklājuma maiguma.
Trauku mazgāšanas līdzekļi
Ātrākais veids, kā iztīrīt tapetes no netīrumiem. Taču ir viens “BET” – tie nav piemēroti papīra tapetēm – tikai flīsa vai vinila tapetēm. Pirms mazgāšanas noslaukiet virsmu ar sausu drānu, bet pēc tam – ar ziepju šķīdumā samērcētu sūkli. Gatavs? Tagad noslaukiet slapjo tapešu vietu ar mitru absorbējošu drānu, lai noņemtu lieko mitrumu.
Lasi vēl: Kā rūpēties par naudas koku: svarīgi noteikumi
Gumijas (dzēšgumijas) vai melamīna sūklis
Uz gaišas krāsas tapetēm bieži paliek pirkstu nospiedumi, zīmuļa pēdas vai nelieli netīrumi. Mūsu risinājums ir parasts kancelejas piederumu dzēšgumija. Ja nepieciešama smagāka “artilērija”, cīņā ar traipiem palīgā nāks melamīna sūklis: tas noņem pat marķieru un tintes pēdas. Tikai neaizmirstiet, ka šāds sūklis ir spēcīgs abrazīvs un var “noņemt” rakstu no tapetes. Neriskējiet – vispirms izmēģiniet to uz “neredzama” laukuma.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!