Jaunākie auto modeļi tiekas “Latvijas Gada auto 2024” testa braucienā Zemgalē

Pagājušajā sestdienā Zemgalē aizvadīts konkursa “Latvijas Gada auto 2024” vasaras testa brauciens. Tā laikā žūrija un mediju pārstāvji iepazinās ar pirmajiem 8 konkursā “Latvijas Gada auto 2024” pieteiktajiem jaunajiem auto modeļiem.

Bet jau 26. augustā šos un arī citus jaunos automobiļus varēs izmēģināt ikviens interesents, nākot uz testa dienu “Pielaiko savu auto” t/c Mols.

Šķietami skaistākajā šīs vasaras dienā “Latvijas Gada auto 2024” vasaras testa brauciena maršruts veda no t/c “Mols” Rīgā līdz atpūtas kompleksam un restorānam “Rožmalas” Ceraukstē, pa ceļam viesojoties tādās vietās, kā Jaunbērzē, Jelgavā, Iecavā, bet atpakaļceļā Tērvetē un Dobelē. Šādus testa braucieni ir ierasta konkursa “Latvijas Gada auto” sastāvdaļa, jo tā žūrijai un arī mediju pārstāvjiem ir iespējams izmēģināt jaunos automobiļus dažādos ceļa apstākļos un, pats galvenais, tos savstarpēji salīdzināt.

Savukārt 26. augustā visi interesenti ir laipni aicināti uz klientu testu dienu t/c Mols “Pielaiko savu auto”, kur no plkst. 11:00 līdz 17:30 ikviens ar derīgu autovadītāja apliecību varēs doties testa braucienos gan ar konkursā pieteiktajiem, gan arī citiem aktuālajiem jaunākajiem auto modeļiem Latvijā. Īpaši vērts piedalīties ir tiem, kas grasās iegādāties savu nākamo auto, jo tā ir lieliska iespēja īsā laikā salīdzināt dažādus auto modeļus un pasākuma ietvaros automobiļiem būs akcijas cenas. Plkst. 13.00 un 14.00 būs skatāmi iespaidīgi pilota Atvara Sāra drifta paraugdemonstrējumi, kura komandu atbalsta “ToGet” matālapstrāde.


Šobrīd konkursā “Latvijas Gada auto 2024” ir pieteikti jau 11 automobiļi, un šajā braucienā bija pieejami astoņi no tiem. Devītais automobilis, elektriskais Citroën e-Berlingo piedalījās kā preses automobilis, taču nav konkursa dalībnieks.

Šķiet, sestdien visaprunātākais auto sava atšķirīgā izskata dēļ bija elektroauto Hyundai Ioniq 6. Tā ārējā dizainā apvienots stils, sportiskums un aerodinamika. Rezultātā tapis pamanāms, dinamisks un arī ekonomisks automobilis. Tas piedāvā plašu, kvalitatīvi nostrādātu salonu, azartiskas braukšanas īpašības un ļoti draudzīgu enerģijas patēriņu – braucienā vidēji 13-14 kWh/100 km.

Otrs elektroauto bija Škoda Enyaq Coupe iV, kuru pazīstam arī kā Pasaules hokeja čempionāta automobili. Tas izceļas ar augstu braukšanas un akustisko komfortu, ietilpīgu un ergonomisku salonu. Arī šis auto tērē maz enerģijas, ņemot vērā tā izmēru un pašmasu.

Trešais auto ar elektropiedziņu šajā braucienā bija jaunais Nissan X-Trail. Atšķirībā no iepriekšējiem diviem, tas elektrību iegūst no iebūvētā 1.5 litru benzīna dzinēja. Tādējādi šis hibrīda auto sniedz elektromobiļiem raksturīgas braukšanas īpašības, saglabājot lielāku mobilitāti. X-Trail priecē arī ar grezni nostrādātu un komfortablu salonu.

Jaunais Peugeot 408 dizainā dominē asas šķautnes, līdzīgi kā citos šī ražotāja aktuālajos modeļos. 408 modelī apvienoti hečbeka, SUV un četrurvju kupejai raksturīgi elementi. Rezultātā ir izdevies izskatīgs krosovers, ko mēdz salīdzināt pat ar Lamborghini Urus. Peugeot 408 piedāvā samērā daudz vietas salonā, atšķirīgu, bet jau Peugeot raksturīgu pieeju priekšējā paneļa iekārtojumā. Stingrā balstiekārta patiks sportiskākas braukšanas cienītājiem.

Otrs jaunais modelis no Francijas bija Renault Austral. Tas uz citu auto fona izcēlās ar iepriekš neredzētu pelēku matētu krāsojumu. Daudzus pārsteidza augstvērtīgi nostrādātais salons, kurā jūtamas premium vēsmas. Austral sevī ietver daudzas īpašības, lai kļūtu par patīkamu automobili ģimenei ikdienā – praktisks salons, komfortabla gaita un pieņemams degvielas patēriņš.

Konkursa “Latvijas Gada auto 2024” pretendentu lokā pēc dažu gadu pauzes ir atgriezies arī pikaps. Šoreiz tas ir SsangYong Musso, kas pēc brauciena saņēma komplimentus par dinamiku un jaudas rezervi, vadāmību un kvalitatīvu apdari. Uzslavas arī par degvielas patēriņu šāda izmēra automobilim – nedaudz virs 7 litriem uz 100 km. Audio sistēmu varētu vēlēties augstvērtīgāku.

Rumāņu autoražotājs Dacia šī gada konkursā tiek pārstāvēts ar diviem modeļiem – atjaunotajiem Dacia Duster Extreme, un Dacia Jogger Extreme. Šajās versijās tiem ir bagātīgākais aprīkojums, īpašs krāsojums ar kontrastējošiem vara krāsas ielaidumiem, kā arī jauni apdares materiāli salonā. Lai gan Extreme modeļu versijas ir dārgākās Dacia klāstā, Duster un Jogger joprojām sniedz daudz ieguvumus par saprātīgu cenu. Turklāt dabūjami arī ar rūpnīcā uzstādītu LPG gāzes iekārtu.

Konkursā šobrīd pieteikti arī Posrche Cayenne, Audi Q8 e-tron un Citroën C4 X modeļi, taču žūrijas rokās tie nonāks tuvāk šī gada noslēgumam, kad notiks “Latvijas Gada auto 2024” kulminācija jeb “Lielais tests” vairāku dienu garumā. Jaunāko automobiļu pieteikšana konkursam “Latvijas Gada auto 2024” turpināsies līdz šī gada 2. Novembrim. Titula ieguvējs un papildnomināciju laureāti tiks paziņoti apbalvošanas ceremonijā TV tiešraidē “sportacentrs.com” 7.decembrī plkst.20:00.

Atbalsta: Shell Helix motoreļļas, sludinājumu portāls Zip.lv, t/c Mols, iAuto.lv, Latvijas Avīze, Delfi, TV Auto ziņas, Klubs, Dieviete.lv, Jauniauto.lv, LAMB, V4 motors.

Leave a Comment