Ar šo paņēmienu pat vispliekanākā augsne kļūs irdena un auglīga.
Pieredzējuši dārzkopji vienmēr meklē veidus, kā uzlabot augsnes kvalitāti un palielināt ražu. Viens no efektīvākajiem risinājumiem ir griķu pievienošana augsnei. Šis dabīgais biomateriāls sadaloties bagātina zemi ar būtiskiem mikroelementiem. Mēs paskaidrosim, kā griķi ietekmē augsni un kā tos pareizi izmantot, lai iegūtu bagātīgu dārzeņu ražu.
Lasi arī: Ja vēlaties ideālas kartupeļu pankūkas, pievienojiet mīklai lietu, ko parasti izmetat
Kā griķi labvēlīgi ietekmē augsni
Pēc pievienošanas augsnei griķi sāk sadalīties un izdalīt vairākas noderīgas vielas. Lūk, kādi ir griķu labumi zemes auglības palielināšanai:
Augsnes bagātināšana ar organiskiem mikroelementiem. Pateicoties vitamīnu un minerālvielu saturam, griķi spēj vairot augsnes auglību, uzlabojot tās struktūru un spēju saglabāt mitrumu.
Augsnes irdināšana. Griķi palīdz padarīt blīvu augsni irdenāku, kas labvēlīgi ietekmē gaisa un mitruma cirkulāciju augu sakņu sistēmā. Dārzeņu kultūras tad saņem vairāk barības vielu no augsnes, ūdens un gaisa.
Noderīgas mikrofloras attīstība. Labvēlīgie graudaugu mikroelementi ir lieliska barība augsnē dzīvojošajiem mikroorganismiem. Tiem ir būtiska nozīme organisko vielu pārstrādes procesos un dārzeņu kultūru apgādāšanā ar derīgām vielām.
Bagātina augsni ar barības vielām. Sadaloties, griķu atliekas piesātina augsni ar kāliju, fosforu un organiskajām vielām, kas veicina augu augšanu.
Lasi vēl: Psihologi stāsta, ko ir svarīgi darīt, pārtraucot attiecības
Kā pareizi lietot griķus, lai vairākkārt palielinātu ražas apjomu
Tieša lietošana. Graudaugus var vienkārši vienmērīgi izkaisīt pa augsnes virsmu un pēc tam nedaudz iespiest zemē. Pēc tam zeme jāaplaista, lai paātrinātu griķu sadalīšanās procesu.
Kā kompostu. Graudaugus var pievienot organisko vielu komposta kaudzēm, tas paātrinās griķu sadalīšanās procesus un vairākas reizes uzlabos gala produkta kvalitāti.
Zaļā barība. Var vienkārši audzēt griķus un pirms ziedēšanas tos iebērt augsnē. Tas daudzkārt uzlabos pat visnabadzīgākās augsnes struktūru un auglību.