Neatkarīgi no laikapstākļiem ārā dārznieki vienmēr būs ieinteresēti, kā pašiem pareizāk un izdevīgāk iestādīt vismaz pāris jaunus augus. Un, ja tēma pāries par to, ko smidzināt uz gurķiem, tā būs patiesa sensācija.
Pilienu vai strūklu apūdeņošanu, izmantojiet ķīmiskas vielas vai labāk atturieties. Kas ir labāk, laistīt saknes vai apstāties pie lapām?! Nu, un tā tālāk, un tā tālāk.
Vecākā paaudze ir pārliecināta, ka rūpes par gurķi ir kaut kas līdzīgs nezāles audzēšanai. Ielejiet sēklas zemē, neaizmirstiet izliet nedaudz ūdens, tās pašas uzdīgs un tad ķersies klāt saulei.
Un, ja pēkšņi ir ražas neveiksme, nu un ko, tā notiek. Tāds bija gads. Pārāk karsts. Vai arī pārāk auksts, atkarībā no gadījuma. Piedāvājam saviem lasītājiem aktuālu informāciju par to, kā izaudzēt dāsnu un veselīgu gurķu ražu, rīkojoties tikai un vienīgi pēc zinātniskām metodēm. Lai nebūtu kļūdu vai neveiksmju. Ja jūs gatavojaties kaut ko darīt, dariet to pareizi!
Ko smidzināt uz gurķiem
Nu tad sāksim. Nez kāpēc dārzkopju amatieru aprindās ir iesakņojusies pilnīgi nepareiza doma, ka gurķi ir mazprasīgi un ļoti izturīgi augi. Jebkurā gadījumā tas nesīs augļus un neapvainos dārznieku, jums tikai jāpiemēro vismaz dažas pamata darbības.
Lasi vēl: Zemenes būs lielākas un garšīgākas, ja iestādīsiet tām blakus vienu augu
Un tas arī viss. Īsāk sakot, gurķi ir kaut kas līdzīgs cukini. Cukini nav kur likt, bet ar gurķiem tomēr var uztaisīt ko pieklājīgu. Nu, tas viss ir muļķības.
Jā, šajā visā ir daļa patiesības; gurķi tiešām dod kādu labumu. Bet! Vai jūs zināt, cik daudz augļu vajadzētu būt no viena krūma? Un mēs atbildēsim. Minimālajai ražai no viena krūma jābūt vismaz 8 kilogramiem.
Tas ir, piemēram, vienā sezonā no desmit krūmiem dārzniekam atkal vajadzētu iegūt vismaz 80 kilogramus ražas! Savu amatu meistari no 10 krūmiem var iegūt līdz 120 kg sezonā. Kas, starp citu, ilgst vidēji apmēram 60 dienas. Tāpat kā šis. Vai jums ir vienādi numuri? Apsveicam, jūs esat profesionālis.
Visiem pārējiem mēs ieteiktu sekojošo: pilnveidojiet savas zināšanas un pievērsieties darbam nopietnāk. Tā nav kvantu fizika, jums ir vajadzīga nedaudz teorijas un vairāk prakses, jā! Un arī gurķi ir jākopj , tāpat kā jebkurš cits augļaugs.
Un, ja jūs viņam nepievēršat pietiekami daudz uzmanības, viņš uz to reaģēs. Starp citu, gurķa izskata izmaiņas var notikt mazāk nekā stundas laikā. Mēs saprotam, ka tas izklausās biedējoši, bet pieredzējis dārznieks labi zina, ka augs, kas piedzīvojis stresu, nedos labu ražu.
Tālāk par šķirnēm . Mūžsenais jautājums ir, kurš no tiem ir labāks. Un strīdi, strīdi, strīdi. Cilvēkiem, īpaši tiem, kuriem ir aizraušanās ar kādu brīvā laika pavadīšanu, parasti patīk diskutēt.
Bet šajā sakarā “gurķu audzētājiem” ir īpaša cieņa. Žēl, ka neviens neņem vērā apgabala temperatūru, augsnes īpašības, laistīšanas iespēju utt. Bet jūs vienmēr esat laipni aicināti strīdēties.
Bet ir agrās, vēlās, vizuāli daudzveidīgās šķirnes, konserviem, salātiem, izturīgas pret sausumu, aukstumu, arī tādas, kas vienkārši ilgāk nes augļus! Nu kurš ir labāks?!
Vēl viena amatieru dārznieka kļūda ir Aibolīta spēlēšana ar gurķiem. Nē, ne tas, kuram “iespējams, ir zemes spēks”. Un tādā nozīmē, ka ārsts, kurš uzstāda diagnozi pēc izskata.
” Dzeltenes lapas? Nu, viņi ir tie, kas tika cepti! “Nē, gurķi parasti sastāv galvenokārt no ūdens. Un siltumnīcās temperatūra ir augstāka nekā gaisā. Bet nekas, tie aug un kļūst zaļi. Tātad, varbūt problēma ir kāda slimība vai kaitēkļi? Nu jā, bet jums tas ir jāizdomā, nevis jāmin.
Ja grasāties pabarot augu, tad arī jārīkojas gudri. Ir jāzina, ko un kad to darīt gurķiem. Vispirms noskaidrojiet augsnes skābumu un veiciet vispārējus testus. ko tu domāji?
Un pēc tam, pamatojoties uz saņemtajiem datiem, izvēlieties to, kas vislabāk atbilst gurķim. Viņiem barošana un ķimikālijas cilvēkiem ir kā zāles no aptiekas.
Nesaprotot, ar ko pacients nodarbojas, un rīkojoties nejauši, jūs varat dot kontracepcijas līdzekli gripas slimniekam. Tātad tas ir šeit. Jums jāieslēdz “domāšanas mašīna”.
Arī gurķi ir pareizi jālaista. Interesants fakts: pieaugušam krūmam vajag 10 litrus ūdens, lai saražotu kilogramu gurķu, vai zinājāt? Turklāt interesantākais ir tas, ka augs dod priekšroku lielāko daļu mitruma uzņemt nevis caur sakņu sistēmu, bet gan virspusēji.
Caur lapām un kātiem. Tas ir, jums bieži būs jāskrien pie saviem zaļajiem mājdzīvniekiem ar lejkannu vai smidzināšanas pudeli. Ko darīt, ja vēlaties iegūt kvalitatīvu ražu? Zemei, starp citu, ir jālaiž cauri arī gaiss. Vēl viens iemesls, lai neveidotu “purvu” zem krūma.
Jā, un iemācieties veidot pašu krūmu. Viņam jābūt ne tikai skaistam, lai uzņemtu veiksmīgu fotoattēlu. Mēģiniet to sakārtot pēc iespējas vertikāli, ir skaidrs, kāpēc.
Lai ietilptu vairāk. Un ir neskaitāmi veidi, kā to izdarīt. Tikai dažus no tiem var veltīt veselam rakstam vai pat vairāk. Bet mēs iesakām vienkārši meklēt šī procesa video. Būs skaidrāk.
Nu un vēl pāris nelieli padomi. Visi “rīki” gurķiem ir jāiegādājas iepriekš. Lai vēlāk nav jāskraida un jāmeklē lēts aizstājējs. Stabiem, virvēm, auklām, tīkliem, lāpstām un citiem piederumiem vienmēr jābūt pie rokas.
Lasi vēl: “Nav tādas lietas kā ķiploku par daudz”: dārznieks parādīja, kā novākt lielu auga ražu
Tad šī nodarbe var patiesi sagādāt prieku. Un bez tā darbs dārzā ir diezgan garlaicīga nodarbošanās. Tad tiešām ir vērts padomāt, vai man vajadzētu pirkt visu šo zaļumu veikalā?
Gurķu audzēšana prasa uzmanību un aprūpi, taču rezultāti ir visu pūļu vērti. Pareiza augsnes sagatavošana, savlaicīga stādīšana, regulāra kopšana, laistīšana un miglošana palīdz iegūt veselīgus un garšīgus augļus.
Jums jāzina, ar ko un kad apsmidzināt gurķus. Ievērojot šos ieteikumus, jūs varat izaudzēt bagātīgu gurķu ražu un baudīt svaigus dārzeņus visas sezonas garumā. Centieties regulāri pārbaudīt augus, nekavējoties reaģēt uz kaitēkļu un slimību parādīšanos, un tad jūsu dārzs vienmēr priecēs jūs ar bagātīgu ražu.