Ziedošās petūnijas piesaista uzmanību, taču to skaistuma uzturēšanai ir jāpieliek zināmas pūles. Ievērojot vienkāršus noteikumus, puķu dobe kļūs par košu paklāju, kas jūs priecēs mēnešiem ilgi.
Augi pilnībā sasniedz savu potenciālu tikai tad, ja tiem tiek dots pietiekami daudz gaismas. Par ideālu vietu tiek uzskatīta vieta, kur saule atrodas vismaz sešas stundas dienā. Daži hibrīdi var paciest daļēju ēnu, taču pirms stādīšanas labāk ir pārbaudīt to īpašības.
Zeme zem krūmiem nedrīkst izžūt. Laistīšana tiek veikta mēreni, atkarībā no laikapstākļiem: karstā laikā – ik pēc divām dienām, vēsā laikā – reizi nedēļā. Pārmērīgs mitrums ir bīstamāks par sausumu – saknes ātri pūst.
Ūdens jālej tieši zem krūma, lai tas piekļūst saknēm. Uz pumpuriem vai lapotnēm krītošie pilieni provocē sēnīšu kaites. Procedūrai izvēlieties agru rītu vai saulrietu, kad iztvaikošana palēninās.
Šķidruma temperatūrai ir nozīme. Ledus auksts ūdens no šļūtenes rada stresu. Ūdens ir jāsavāc laistīšanas kannās iepriekš, lai to sasildītu līdz apkārtējiem apstākļiem.
Uzturvielu maisījumus pievieno ik pēc desmit dienām. Sabalansētas kompozīcijas ar slāpekli, kāliju un fosforu atbalsta apstādījumu augšanu un pumpuru veidošanos. Pārbarošana ar slāpekli noved pie bagātīgas lapotnes uz ziedēšanas rēķina – jums būs liels, zaļš krūms, bet ziedu nebūs.
Mulčēšana vienlaikus atrisina vairākas problēmas. Organiskais slānis saglabā mitrumu, nomāc nezāles un pasargā saknes no pārkaršanas. Derēs komposts, sasmalcināta miza vai nopļauta zāle.
Nokaltušos ziedus nekavējoties noņem. Tas stimulē jaunu pumpuru parādīšanos un saglabā krūmiem glītu izskatu. Tajā pašā laikā tiek nogriezti iegareni dzinumi, veidojot kompaktu vainagu.
Slimību profilakse sākas ar izturīgu šķirņu izvēli. Kad parādās pirmās miltrasas vai laputu pazīmes, izmantojiet specializētus preparātus. Izsmidzināšanu atkārto saskaņā ar instrukcijām.
Petūnijas necieš caurvēju. Stādot, izvairieties no atklātām vietām ar spēcīgu vēju. Augstās šķirnes papildus piesien pie balstiem.
Augsnei jāpaliek irdenai. Pēc laistīšanas augsne tiek maigi atslābināta, uzlabojot gaisa apmaiņu. Smagas augsnes sajauc ar smiltīm vai kūdru.
Augi uz aprūpi reaģē ar ziedēšanas viļņiem. Pat neliela uzmanība detaļām pagarina to dekoratīvo efektu līdz pirmajām rudens salnām.