Dalāmies pieredzē kā izmantot sāli, lai panāktu lielu biešu ražu

Biešu mēslojumam ir izšķiroša nozīme sakņu kultūru lieluma, kvalitātes un garšas veidošanā. Lai bietes izaugtu lielas, sulīgas un saldas, dobe ir pareizi jākopj un jāapaugļo. Šodien mēs precīzi pateiksim, kā to izdarīt.

Mēslojums bietēm

Jāatceras, ka bietes dod priekšroku augšanai neitrālā augsnē, tad to saknes izceļas ar paaugstinātu saldumu. Rudenī ir nepieciešams samazināt augsnes skābumu, pievienojot augsnei kaļķi, izsmidzinot tā pulveri ar daudzumu 300–500 g uz kvadrātmetru. Tad dobe tiek uzrakta ziemai. Kaļķa iedarbība saglabājas 6-8 gadus.

Lasi vēl: “Nav tādas lietas kā ķiploku par daudz”: dārznieks parādīja, kā novākt lielu auga ražu

Rudenī, pirms augsnes aršanas, bietēm paredzētās dobes ieteicams mēslot ar sapuvušiem kūtsmēsliem vai kompostu. Svaigu kūtsmēslu izmantošana kā mēslojums ir kontrindicēta, jo tas negatīvi ietekmēs ražu.

Mēslojuma veidi bietēm

Kādu mēslojumu izmanto bietēm, lai iegūtu bagātīgu ražu?

15 dienas pēc sēšanas sagatavo pirmo mēslojumu bietēm: atšķaida 2 glāzes koksnes pelnu 10 litros uzkarsēta ūdens. Šo šķīdumu izmanto, lai mitrinātu dobes. Lai piesātinātu augsni ar nātriju, pievienojiet ūdenim 1 tējkaroti. parastais vai jūras sāls.

Organiskos pelnus var izmantot dārza dobju mēslošanai, tos apkaisot ar augsni ar daudzumu 0,5 tases uz kvadrātmetru. Pēc tam augsni atslābina un bagātīgi laista.


Pēc pirmās retināšanas stādus aplej ar siltu ūdeni, izšķīdinot tajā 10 g kālija sāls un 5 g superfosfāta. Iegūto mēslojuma šķīdumu izmanto, lai apūdeņotu atstarpes starp rindām.

Augu attīstības stadijā ar 4-5 lapām biešu dobes laista ar borskābes maisījumu kombinācijā ar kālija permanganātu. 1 tējk. katra preparātu izšķīdina 10 litros nostādināta ūdens un pēc tam laista starp rindām, izmantojot līdz diviem litriem šķidruma uz lineāro metru. Augustā laistīšana ar borskābi un kālija permanganātu jāatkārto.

Jūlijā bietes ieteicams barot ar universālo mēslojumu dārzeņiem. Šim nolūkam 50 g mēslojuma izšķīdina 10 litros silta ūdens un pēc tam ielej starp rindām. Pēc tam dobes bagātīgi laista ar nostādinātu ūdeni.

Mēslojums bietēm

Putnu mēslus izmanto kā dabisko mēslojumu. Vispirms to ielej ūdenī proporcijā no 1 līdz 2, pēc tam 100 ml masas atšķaida 10 litros ūdens un samitrina ar to atstarpes starp rindām.

Organisko mēslojumu bietēm gatavo no sasmalcinātām kultivēto augu un nezāļu atliekām. Tos ievieto mucā un divām augu atkritumu daļām pievieno vienu daļu ūdens.

Pēc tam trauku pārklāj ar vāku un atstāj uz divām nedēļām, lai augi varētu sadalīties. Lai barotu, pievienojiet 1 litru iegūtās infūzijas spainim ūdens un apūdeņojiet augsni ar šo šķidrumu.


Dārzu mēslo ar govju kūtsmēslu uzlējumu. Nogatavojušos kūtsmēslus aplej ar ūdeni un atstāj nostāvēties. Pievienojiet vienu glāzi sagatavotā šķidruma spainim ar ūdeni un apūdeņojiet augsni starp rindām ar šķīdumu.

Lasi vēl: Kāpostgalvas neveidosies: ko nedrīkst stādīt blakus kāpostiem

Izmantojot jebkuru barošanas metodi, jums jāzina, kad apstāties un saglabāt proporcijas. Pārmērīga mēslošana var izraisīt augu ciešanas un pat iznīkšanu. Lai iegūtu labu ražu, jums jāievēro augsekas princips. Tajā pašā vietā galda bietes sēj pēc 3–4 gadiem.

Piemēroti biešu priekšteči ir: kartupeļi, kāposti, gurķi, tomāti, salāti, sīpoli, pākšaugi un graudaugi. Nav ieteicams to stādīt pēc rapšu, saulespuķu, cukurbiešu un lopbarības biešu.

Audzējot bietes (un citus dārzeņus), mēģiniet pēc iespējas vairāk izmantot organiskos mēslojumus, tad no savām dobēm ievāksiet bagātīgu ražu, par kuras kvalitāti un priekšrocībām jums nebūs jāšaubās.