Cilvēktiesību komisija lemj turpināt vērtēt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma projektu

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 27.novembrī, lēma turpināt darbu pie Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma projekta.

Likuma projekts paredz noteikt sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu pārvaldības, uzraudzības, finansēšanas, sabiedriskā pasūtījuma izstrādes un citus jautājumus. Paredzēts nošķirt regulatora un sabiedrisko mediju pārvaldības funkcijas un izveidot jaunu institūciju – Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi.

Deputāti komisijas sēdē uzklausīja nozares speciālistus un atbildīgo institūciju pārstāvjus, kuri izteica atbalstu likumprojekta turpmākajai virzībai, kā arī iezīmēja būtiskākos jautājumus.

“Šī likuma izstrāde būs viens no nozīmīgākajiem Cilvēktiesību komisijas dienaskārtības jautājumiem mediju jomā šajā Saeimas sasaukumā,” pēc sēdes sacīja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, uzsverot, ka ar jauno likumu paredzēts noteikt nozarei fundamentāli svarīgus jautājumus gan saistībā ar sabiedrisko mediju pārvaldību, gan finansēšanu.

Kopumā 13.Saeima var lemt par 145 likumprojektu pārņemšanu, kuru izskatīšana nav pabeigta iepriekšējā Saeimas sasaukumā.

Saeimas kārtības rullis paredz — ja iepriekšējā Saeima savu pilnvaru laikā nav pabeigusi likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vienā vai divos lasījumos, nākamā Saeima savā pirmajā sesijā var lemt, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma. Iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanu var rosināt Valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisija vai ne mazāk kā pieci deputāti. Saeima atsevišķi lemj par katru likumprojektu un, ja nolemj turpināt tā izskatīšanu, nosaka atbildīgo komisiju un priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Šādā kārtībā atbildīgajai komisijai nodots likumprojekts tiek uzskatīts par pieņemtu pirmajā lasījumā.

Pievienot komentāru