Attēli, kas maina pasauli – PRESES RĪTS un seminārs

Ielūgums uz preses rītu 6.decembrī, plkst.09.00, Banku augstskolā, Krišjāņa Valdemāra ielā 16.

“Attēli, kas maina pasauli – ceļvedis vienlīdzīgai komunikācijai”

Kurš var būt redzams? Kurš nav redzams?

Ceturtdien, 6. decembrī, plkst. 09.00 Banku augstskolā, Krišjāņa Valdemāra ielā 161, Rīga, notiks preses rīts ar projekta, ceļveža un jaunās izstādes prezentāciju. Preses rītā piedalās dzimtes fotogrāfs Tomas Gunnarsson, Jēvles pašvaldības komunikāciju speciālists Johans Adolfsons un Zviedrijas institūta pārstāvji.

Pieteikumi dalībai preses konferencē:

Pieteikšanās: https://ej.uz/kd9k

E-pasts: [email protected]

Tel. 29409860

Informācija par projektu:

Foto izstāde, semināri un darbnīcas Rīgā no 4.līdz 6. decembrim

Pirms pieciem gadiem Jēvles (Gävle) pašvaldība Zviedrijā sāka pārskatīt oficiālajos materiālos publicētos attēlus. Pašvaldība atklāja, ka fotogrāfijas vispār neatspoguļoja to, kā tiešām izskatījās Jēvles iedzīvotāji. Piemēram, attēli parādīja vīriešus un sievietes daudz tradicionālākās lomās nekā faktiski. Jēvles pašvaldība uzticēja fotogrāfam Tomasam Gunnarssonam (Tomas Gunnarsson) meklēt un piedāvāt jaunus veidus, kā atspoguļot visus Jēvles pašvaldības iedzīvotājus tās komunikācijas medijos.

Šī pašvaldības un fotogrāfa sadarbība ir piesaistījusi uzmanību tālu aiz Jēvles pašvaldības robežām. Foto projekta mērķis ir radīt lielāku sabiedrības pārstāvju iekļaušanos un piederību, kā arī mazināt diskrimināciju dzimuma, etniskās izcelsmes, reliģijas, invaliditātes, seksuālās orientācijas un vecuma ziņā. Projekta, “Attēli, kas maina pasauli”, ietvaros tika publicēts ceļvedis, lai iedvesmotu citas pašvaldības, kuras vēlas atrast veidus, kā izvairīties savā ikdienas darbā no pieņēmumiem. Pašlaik jau pārdoti vairāk kā 16000 šī izdevuma. Pašlaik pa Zviedrijas pašvaldībām ceļo divi šīs izstādes eksemplāri, iesaistot gan sabiedrību, nevalstiskās organizācijas, gan arī uzņēmējus.

Tagad foto projekts “Attēli, kas maina pasauli” ierodas uz Rīgā un no 4. -17. decembrim izstāde “Attēli, kas maina pasauli” pirmo reizi tiks parādīta ārpus Zviedrijas, Latvijā, Banku augstkolā.

Izstādes atklāšanas laikā notiks trīs semināri, darbnīcas un diskusija pašvaldību komunikācijas speciālistiem, augstskolu studentiem un vidusskolēniem. Semināros, darbnīcās piedalīsies Zviedrijas dzimtes fotogrāfs Tomas Gunnarssons un Jēvles pašvaldības komunikāciju speciālists Johans Adolfssons.

Rīgā pirmo reizi tiks prezentēts rokasgrāmatas “Attēli, kas maina pasauli – ceļvedis vienlīdzīgai komunikācija” izdevums angļu valodā.

Semināri, lekcijas, darbnīcas un diskusijas pašvaldību komunikāciju speciālistiem, žurnālistiem, vadītājiem, viedokļu līderiem notiks 6.decembrī no plkst. 10.00-16.30 un augstskolu studentiem notiks 5.decembrī no plkst.10.00-14.00 Banku augstskolas konferenču zālē, Krišjāņa Valdemāra ielā 16, Rīga.

Pieteikšanās sabiedrisko attiecību un komunikāciju speciālistiem, žurnālistiem: https://ej.uz/5mfm

Pieteikšanās augstskolu studentiem: https://ej.uz/gtmg

Projektu organizē Zviedrijas institūts Stokholmā, Zviedrijas vēstniecība Rīgā un vietējie partneri.

Pievienot komentāru