Visas dilles dārzā nodzeltējušas – iemesls un kā glābt zaļumus

Dilles tiek uzskatītas par viegli kopjamu kultūru, bet dažreiz zaļās lapas pēkšņi kļūst dzeltenas.

Šķiet, ka diļļu audzēšana pašu spēkiem ir pavisam vienkārša, taču dažkārt dārznieki saskaras ar problēmu, kad augs pēkšņi sāk dzeltēt. Mēs jums pastāstīsim par augu dzeltēšanas iemesliem, un kā šādu situāciju atrisināt.

Augsne

Daudzi cilvēki uzskata, ka dilles augs visur un jebkuros apstākļos. Tomēr tas tā nav, un pat augsnei ir nozīme – tai jābūt neitrālai. Ja augsne ir pārāk skāba, augs sāk dzeltēt.

Gadās arī otrādi – kad augsne ir sārmaina, diļļu lapas var pat kļūt sarkanas. Lai palīdzētu zaļumiem, apsveriet iespēju pievienot skābus materiālus, lai pazeminātu pH.

Organiskais mēslojums var palīdzēt uzlabot augsnes struktūru un sastāvu, kas samazinās tās sārmainību un uzlabos diļļu augšanas apstākļus.

Kaitēkļi

Dažkārt gadās, ka dillēm uzbrūk laputis, kuru dēļ auga lapas kļūst dzeltenas. Labāk ir novērst kaitēkļu “uzbrukumu”, nevis cīnīties ar tiem.

Jūs varat apstrādāt augu pret kaitēkļiem, izmantojot dabiskus līdzekļus, piemēram, izmantojiet kanēļa šķīdumu – 1 litrā ūdens izšķīdiniet 1 tējkaroti kanēļa.

Pārāk daudz laistīšanas

Mitruma trūkums ir pirmais, kas dārzniekam ienāk prātā, ieraugot dzeltenu augu. Karstā laikā papildu laistīšana patiešām nāk par labu, taču, ja jūs to pārspīlēsit, tas var nodarīt vēl lielāku kaitējumu.

Attīstās sakņu puve, kas sākumā nekādi neizpaužas auga virszemes daļā, pēc tam izraisa lapu dzeltēšanu. Laistīšanas biežums ir atkarīgs no laikapstākļiem; pietiek ar vienu laistīšanu ik pēc 3-7 dienām. Aukstu ūdeni nevar izmantot.

Pārmērīga “drūzmēšanās” dārza dobē

Ja trūkst vietas, diļļu kāti kļūst plāni un lapas kļūst dzeltenas. Lai no tā izvairītos, periodiski retiniet dzinumus un augošos stādus, vispirms atstājot 1-2 cm starp augiem un pakāpeniski palielinot intervālu līdz 6-8 cm. Krūmu šķirnēm varat noplēst apakšējās lapas.